Над значною частиною Європи, 2023 рік розпочався з потужних теплових аномалій від +10 до +20°C. Зафіксовані нові температурні рекорди: у Варшаві +18,9°C, Данії +12,6ºС, Нідерландах +15,6ºC, побито попередній 122-річний рекорд.

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Черкащина теж у тренді рекордно високих температур. 1 січня 2023 року встановлено відразу три нових рекорди: середньодобової 8-9º тепла, що на 12-13º вище кліматичної норми, максимальної 11-13º проти 8-9º тепла та мінімальної 3-4º тепла. Це фіксується вперше за 75 років метеорологічних спостережень.

Надходження тепла з Європи ще зберігається, тому сьогодні існує висока ймовірність нових рекордів. Аномально високі для цього часу температури дозволяють обходитися більш легким одягом, економити на опаленні приміщень та утримуванні доріг.

3 січня - без опадів. Вночі та вранці місцями туман. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 6-11º тепла.

4 січня - без опадів. Температура вночі близько 0º, вдень 3-8º тепла.

Із четверга, 5 січня відбудеться стрибок у зиму. На Черкащину почне заходити нове повітря завантажене арктичним холодом. Атмосферні фронти проявлять себе опадами у різних фазах, посиленням вітру до небезпечних 15-20 м/с, ожеледними явищами, на дорогах ожеледиця. Температура вночі від 2° тепла до 3º морозу, вдень 3-8º тепла. Слід бути уважними та обережними, дорожнім та комунальним службам необхідно подбати про обробіток доріг протиожеледними реагентами.

Типова зимова погода зумовить сніговий покрив, промерзання грунту та появу льодових явищ на водних об’єктах області.

6 січня - вночі сніг, вдень без істотних опадів. Температура впродовж доби 0-5º морозу.

За модельними розрахунками, кульмінацію холоду очікують 7-8 січня, з температурами вночі 13-15° морозу, місцями до 20º, вдень 6-8º морозу.

Надалі морози послабшають, вночі 3-8º морозу, вдень 0-5º морозу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 19 генераторів отримала Канівська громада з початку повномасштабної війни.