Цьогорічна зима завдяки арктичному повітрю увірвалася на Черкащину різко. «Вдарили» міцні морози у повітрі -16..-18º. На поверхні снігу метеостанція Золотоноша зареєструвала навіть 25º морозу.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Земна поверхня вкрилася сніжним килимом висотою 2-9 см, який встановився напередодні похолодання та захищає ґрунт від охолодження, а озимі культури від вимерзання. Морозна погода зумовила інтенсивне льодоутворення на річках та водосховищі.

У п’ятницю вдень, з наближенням теплого атмосферного фронту атлантичного циклону, на фоні посиленого південного вітру, чекаємо опади у вигляді снігу та мокрого снігу, температура підвищиться до невеликих плюсів.

При змінні погоди є ідеальні умови для утворення ожеледі та налипання мокрого снігу. На дорогах утримається ожеледиця. Знову знизитися на 10-15 одиниць за добу, що додасть негативного впливу на самопочуття метеозалежних людей.

У ніч на суботу, 25 грудня, зустрічаємо світле свято Різдва Христового, проте, зимовий комплекс небезпечних явищ з рвучким вітром 15-20 м/с утримається. Температура вночі 0-5º морозу. Вдень атмосферні фронти покинуть Черкащину, опади припиняться, температура вдень -3º..+2º.

Морози пом'якшають, але розслаблятися рано. Незважаючи на те, що різкий провал у арктичну зиму закінчиться відлигою, погода продовжить залишатися нестабільною. Короткочасне потепління у нашому регіоні закінчиться.  

У неділю 26 грудня прогнозуємо чергову хвилю холоду. Температура вночі 4-9º морозу, вдень 1-6º морозу.

За попередніми оцінками, в останні дні 2021 року домінуватиме північний процес, який постачатиме холодне повітря у супроводі періодичного снігу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі вночі зафіксували 14 градусів морозу – аномально холодна погода утримається ще дві доби.