Цьогорічний вересень стартував аномальним холодом. Вранці 6 вересня, метеостанції Сміла зафіксувала заморозок на висотні 2 см від поверхні ґрунту інтенсивністю 1º, а метеостанція Золотоноша - 3º та на поверхні ґрунту -1º Це найбільш ранні заморозки на Черкащині за останні 30 років спостережень.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного центру із гідрометеорології Віталія Постриганя.

За прогнозом, північний антициклон «HERMELINDE», який переміщується на центральну Україну, зумовить ще найближчої ночі інтенсивне вихолоджування земної поверхні. Тому, знову є умови для заморозків на поверхні ґрунту, інтенсивністю 0-3º. Але завтра вдень той самий антициклон забезпечить добрий прогрів і температура підвищиться до 18-20º тепла.

До середини тижня, за підтримкою слабких південних вітрів, потеплішають як дні до 20-25º, так і ночі до 6-11º.

За попередніми розрахунками, у найближчі вихідні погода суттєво не зміниться, лише збільшиться хмарність, що дещо обмежить денний прогрів: температура вдень 18-23º, вночі 6-11º.

На фоні підвищеного атмосферного тиску поточний тиждень прогнозуємо без дощів.

Короткий період «бабиного літа» в умовах мінливості погоди та тенденції ранніх похолодань, виявиться особливим дарунком природи. Як все ж добре, що воно хоча б на нетривалий час повертається в рідний край! В цю пору всі дні сонячні. Лише вранці та ввечері відчувається прохолода. Особливою прикметою «бабиного літа» стає наявність всюди павутиння.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині прогнозують нічні заморозки.