Пів сотні автомобілів, що їхали з вимкненими фарами, зупинили черкаські поліцейські 19 жовтня.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Суспільного.

Інспектор патрульної поліції Владислав Савченко зазначає, що порушників виявляють майже що п’ять хвилин: «Із 1 жовтня по 1 травня водії повинні вмикати зовнішні світлові прилади. Тому ми зупиняємо водіїв, які їдуть без увімкненого світла».

За порушення штраф не виписують, але водії отримують попередження. Таке вручили Олександру Кислому. Зі слів чоловіка, з увімкненими фарами їздить навіть влітку, але сьогодні забув про це: «Я із самого ранку заклопотаний, тому не ввімкнув, забув. Але це добре, що нагадали, обов’язково вмикатиму. Із фарами, звісно, безпечніше».

Інколи водії вмикають габаритні вогні, але це теж порушення, зазначив інспектор Владислав Грабовський: «Габарити – це не ближнє світло фар. Ближнє світло фар якісніше і дає кращу помітність автомобіля на дорозі».

Водій Василь Ненада розповів, що вмикати фари в сонячну погоду не вважає за потрібне, але закону надалі пообіцяв дотримуватися. «Буду тепер вмикати, якщо так потрібно. Я взагалі стараюся дотримуватися законів».

Із 1 жовтня до 1 травня, водії поза межами населених пунктів зобов’язані пересуватися із ввімкненими денними ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

«Насамперед це знижує аварійність. У цей час світла мало, день стає коротшим і рано темніє. Через це автівки темних кольорів зливаються з асфальтом і їх погано видно здалеку. Такі правила діють на всій території Європи незалежно від пори року, але в нас це правило діє лише з жовтня до травня», – пояснив інспектор відділу безпеки дорожнього руху Владислав Савченко.

За його словами, поліцейські патрулювали протягом чотирьох годин. За цей час виявили пів сотні порушників.

На Черкащині зупиняють водіїв, які їздять з вимкненими фарами

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщину на щорічну зустріч з’їхалися караванери (фото+відео).