Підлітки Черкащини віком від 12 до 17 років тепер можуть вакцинуватися проти ковід. Для цього їм необхідний дозвіл від батьків/опікунів та проведені всі необхідні рутинні щеплення.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію заступниці очільника Черкаської ОДА Лариси Кошової.

Натепер в області вакцинувалися понад 2,5 тисяч підлітків. Зокрема 534 віком 12-15 років та 2015 віком 16-17 років. Зробити щеплення проти коронавірусу закликають й інших дітей, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19.

«МОЗ рекомендує вакцинувати дітей з 12-ти років проти ковіду, у яких є всі рутинні щеплення, зроблені відповідно до календаря щеплень. Вакцинацію проводять для підлітків вакциною Pfizer. Адже вчені довели його ефективність: вона на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12-17 років. Препарат використовують для вакцинації дітей у США, Канаді, Австралії, Японії, країнах ЄС. Тобто вакцина повністю безпечна для дітей», – наголосила Лариса Кошова.

Вакцинуватимуть дітей за тією ж схемою, що й дорослих, – дві дози по 0,3 мг з інтервалом у 21-28 діб. Втім, якщо в дитини немає всіх рутинних щеплень, то спочатку вона має зробити всі необхідні за календарем щеплення.

В Україні дітей віком від 12 років, які мають супутні складні хронічні захворювання та ризик тяжкого перебігу ковіду, почали вакцинувати ще з липня цього року.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за вихідні на Канівщині виявили 38 нових випадків захворювання на COVID-19.