Співробітники МХП передали в медичні установи України понад 400 тис. засобів індивідуального захисту, близько 1400 одиниць медичного обладнання, 6 тис. літрів антисептичних засобів тощо. Загальний внесок МХП у боротьбі з коронавірусом склав понад 85 млн грн.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби МХП.

Зазначається, що допомога здійснювалася трьома шляхами. По-перше, МХП перерахував 55 млн грн до загальнонаціонального фонду протидії коронавірусу.

З ініціативи голови правління МХП Юрія Косюка, компанія також взяла на себе відповідальність бути головним помічником у подоланні епідемії в Черкаській та Вінницької областях, де зосереджені основні потужності холдингу. На потреби 216 медзакладів двох регіонів було виділено ще 29 млн грн. Зокрема, Черкащина отримала 14 млн грн. Кошти були використані на закупівлю засобів індивідуального захисту, апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів, моніторів пацієнта, тестів та антисептиків. 

Третій напрям роботи компанії – підтримка медиків в інших областях, де базуються підприємства МХП. Таким чином було охоплено ще 46 медичних установ в 10 областях України. 

За словами координаторів МХП у Черкаській та Вінницькій областях, найбільше значення мали консолідація зусиль бізнесу з органами місцевого самоврядування та громадами, своєчасне та фінансово грамотне забезпечення медиків всім необхідним під час великого ажіотажу на обладнання та засоби індивідуального захисту в усьому світі.

«Ми виходили з того, що маємо у стислі терміни організувати масову поставку необхідного обладнання та засобів захисту для медперсоналу. І водночас – стати прикладом  для інших підприємств, створити надійні умови для збору коштів по всій Черкащині. Саме тому МХП разом з Благодійним фондом «МХП – Громаді» ініціювали створення в області платформи «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19». Цей майданчик об’єднав зусилля влади, бізнесу та громадськості Черкаської області у боротьбі з коронавірусом, – розповів координатор Черкаського обласного штабу протидії коронавірусу від МХП Руслан Пономаренко.

За його словами, перший внесок – 14 млн грн – зробив  МХП, ще 5 млн внесли інші небайдужі підприємці Черкащини. Всі закупівлі контролювалися громадськими організаціями, до процесу були залучені департаменти та агенції ОДА, десятки працівників МХП та сотні відповідальних громадян.

«Ми не залишили без уваги жодну опорну лікарню. Від початку і дотепер Черкащина залишається одним з лідерів із забезпечення лікарень засобами індивідуального захисту медиків. Можу впевнено стверджувати, що продемонстрована нами командна робота була надзвичайно ефективною», – зазначив Руслан Пономаренко.

До слова, неодноразово отримували допомогу від МХП і медзаклади Канівщини – Канівська ЦРЛ, Канівський центр ПМСД та відділення ШМД, а також амбулаторії та ФАПи в об’єднаних громадах. Загальний обсяг спрямованих Благодійним фондом «МХП – Громаді» за закупівлю обладнання, ЗІЗів та антисептичних засобів склав близько 1,2 млн грн. Крім того, понад 180 тис. грн, у вигляді коштів та продукції, на підтримку медустанов у 2020 році виділила «Миронівська птахофабрика».

Крім закупівлі необхідного, в МХП ініціювали й інші способи підтримки медустанов. Останній приклад – проєкт «М’ясні бокси для медиків». Його запровадила нова торгова мережа холдингу «М’ясомаркет», представники якої щотижня передають медикам з ковідних бригад опорних черкаських лікарень продукти харчування для швидких перекусів.

 «Одним з базових напрямів корпоративної соціальної відповідальності МХП завжди була доступна медицина. У попередні роки ми інвестували у її розвиток десятки мільйонів гривень. Долучались до будівництва нових амбулаторій та ремонтів лікарень, у межах проєкту «Лікар для села» привозили професійних фахівців у села, сприяли збереженню багатьох сільських ФАПів та амбулаторій під час впровадження медичної реформи. У 2020 році наша підтримка вийшла на якісно новий рівень», – розповів заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності (КСВ) Ігор Лещенко.

Він зазначив, що виділені 85 млн грн на боротьбу з коронавірусом не обмежили реалізацію вищезгаданих сталих проєктів. Навпаки, МХП збільшив їхню кількість. Так, спеціально для працівників медустанов, у тому числі й на Канівщині, була розширена програма «Соціальний магазин».

«Влітку ми долучили до проєкту 1000 медиків, які отримали можливість купувати продукцію компанії за пільговими цінами. Восени організовувався грантовий конкурс для лікарень з метою не просто придбати нове обладнання, але й навчити медпрацівників писати грантові проєкти. Цими та іншими проєктами МХП показує, що не стоїть осторонь проблем держави та суспільства — незалежно від розвитку пов’язаних з COVID-19 подій, ми готові продовжувати нашу допомогу і підтримку лікарів», — додав Ігор Лещенко.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за сприяння БФ «МХП – Громаді» у Канівську лікарню доставили 5 багатофункціональних медичних ліжок (фото).