572 об’єкти природно-заповідного фонду фактичною площею понад 70,2 тис. га розташовані на Черкащині. Серед них  23 - загальнодержавного та 549 – місцевого значення.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної ради.

Загалом 3,4% території області займають саме об’єкти природно-заповідного фонду. Це, зокрема, Канівський природний заповідник, дендрологічний парк «Софіївка», Черкаський зоологічний парк, регіональний ландшафтний парк «Трахтемирів», 244 заказники, 203 пам’ятки природи, 66 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 52 заповідні урочища.

Віднедавна Черкащина має і свій національний природний парк «Холодний Яр». Це реліктовий лісовий масив у центрі України. Його територія складається із цінних земель, де зосереджено близько 150 унікальних історичних, археологічних, культурних, природних об'єктів, що потребують збереження та охорони.

У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городищ та руїни підземних церков і печер. Тут зафіксоване зростання видів рослин, що занесені до Червоної та Зеленої книг України. Визначним є також те, що територія парку входить до Смарагдової мережі Європи (UA000026 Kholodnyi Yar).

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що прокуратура повернула громаді земельну ділянку вартістю 1 млн грн, що знаходиться в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища в Каневі.