В Обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф роз’яснили ситуацію із затримкою виїзду бригади на виклик, яка мала місце 25 січня і інформація про яку поширилася в соціальних мережах.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Прочерк».

Автори дописів писали, що на виклик до людини, котра непритомна лежала на вулиці в черкаському мікрорайоні Митниця, бригада швидкої їхала 40 хвилин, при наданні допомоги не використовувала рукавичок і не мала необхідного обладнання.

За словами директора центру Ігоря Фесуна, незважаючи на завантаженість швидкої у зв’язку зі спалахами респіраторних інфекцій і грипу, було проведено ретельне службове розслідування, яке показало, що майже всі звинувачення дописувачів виявилися хибними.

«Ми вивчили медичну документацію, записи розмов із диспетчерами, дані GPS-навігатора. З приводу постраждалого на вулиці Сержанта Смірнова 25 січня надійшло два виклики – о 19.44 та 19.50. На той момент жодної вільної бригади не було у зв’язку зі спалахами ГРВІ та грипу. Першою звільнилася фельдшерська бригада. Вона виїхала на виклик о 19.56 і прибула на місце о 20.01. Фельдшер поставила діагноз «гостре отруєння невідомою токсичною речовиною», почала надавати екстрену медичну допомогу і викликала лікарську бригаду. Остання прибула на місце о 20.16. Вона і госпіталізувала 32-річного пацієнта у Третю міську лікарню», – повідомила журналістам керівник черкаської станції швидкої медичної допомоги Наталія Боровик.

IMG_20200128_093435

У центрі ЕМД визнають, що не вклалися в 10-хвилинний норматив, але в цій ситуації зробили все можливе і врятували пацієнта.

«Зазвичай в нічний час швидка допомога в Черкасах здійснює 65-95 виїздів. В останні дні ми виїжджаємо 155-175 разів. У Черкасах повинні працювати 28 бригад, тоді як насправді працює лише 16. До того ж, ми змушені нерідко виконувати функції сімейних лікарів: швидку допомогу часто викликають ті, кому просто лінь сходити в поліклініку», – зазначив Ігор Фесун.

Ігор Анатолійович також додав, що службове розслідування показало: бригада, яка виїздила на виклик на вулицю Сержанта Смірнова, мала все необхідне обладнання, а фельдшер, котра надавала допомогу, була, як і належить, у рукавичках (це підтверджують фотографії поліції).

IMG_20200128_093232

«Роками ми кажемо про складну ситуацію у швидкій допомозі, брак фінансування, апаратури, низькі зарплати медпрацівників. Журналісти про це пишуть, але увагу громадськості ці дописи чомусь не привертають. Зате роздути скандал у соціальних мережах можна на рівному місці. Я готовий подати в суд на цих дописувачів, але, на жаль, не знаю їхніх справжніх імен. Завдяки таким анонімним «правдолюбам» у швидкій скоро не буде кому працювати. Уже зараз в області нам бракує близько 300 працівників. А що буде завтра, не знаю. Хочу звернутися до всіх користувачів соціальних мереж: думайте, що пишете!»,  – наголосив Ігор Фесун.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у трьох осіб на Черкащині лабораторно підтверджене захворювання на грип.