До поліції області почастішали виклики від черкащан із повідомленнями про те, що їх ошукали шахраї. Люди не перевіряють інформацію після того, коли до них телефонують незнайомці й повідомляють про те, що з рідними сталася біда й для розв'язання проблемного питання потрібна чимала сума грошей.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Поліції Черкаської області.

Відтак, громадяни перераховують перекази й віддають свої заощадження аферистам, а вже після дзвонять рідним, щоб дізнатися чи все у них добре та чи допомогла передана сума.

Для того, щоб не потрапити в шахрайську пастку, інформуємо жителів Черкащини з основними видами афер та способами їх уникнення.

Афера з надзвичайною ситуацією в яку потрапили рідні:

Афера з надзвичайною ситуацією спрямована на емоційні переживання людини та сильне бажання допомогти тим, хто потрапив у біду. Шахраї телефонують друзям або родичам, видаючи себе за жертв, змальовуючи при цьому екстрену ситуацію (наприклад: мене було заарештовано; мене пограбували; я потрапив до лікарні) та просять надіслати чи передати через “знайомого” гроші.

Не робіть цього, не довіряйте незнайомим людям. Зателефонуйте рідним та запитайте чи все добре і де вони знаходяться.

Інтернет-шахрайства поширені при купівлі-продажі товарів через Інтернет:

У випадку шахрайства з онлайн-покупками, жертвами злочинців стають відвідувачі веб-сайтів. Шахрай виставляє на сайт товар, нібито для продажу та пропонує здійснити передоплату або перерахувати хоча б задаток. Після того, як жертва перерахувала гроші, аферист зникає.

Шахрайство під приводом виграшу:

Аферисти шукають потенційних жертв за допомогою телефонних дзвінків, електронної пошти, текстових повідомлень і листів, соціальних мереж. У справжній лотереї в переможця є достатньо часу, щоб забрати приз. Якщо на вас тиснуть, ви маєте справу з аферистами.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, не гайте часу, дзвоніть - 102 або, звертайтеся до Кіберполіції.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що цього року у Каневі виявили 41 сім’ю, яка постраждала від домашнього насильства.