У поліцію надходять звернення від потерпілих, які були ошукані зловмисниками під приводом проведення грошової реформи та обміну коштів, найчастіше їх жертвами стають пенсіонери.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію поліції Черкаської області.

Шахраї діють за давньою схемою: представляються соціальними працівниками та розповідають про нібито грошову реформу та термінову необхідність замінити старі грошові купюри на нові. При цьому, переконують, що обмін треба зробити терміново, адже можна втратити всі свої заощадження. Подібні злочини переважно вчинюються у віддалених селах, де жертвами зловмисники обирають самотніх літніх людей.

Потерпілі, не перевіряючи документів візитерів, без осторогу впускають їх до себе додому та надають всі кошти для перерахунку та перепису серії і номеру кожної купюри. Але ця процедура необхідна виключно шахраям для втілення свого плану в життя. Зловмисники перераховують гроші та кладуть їх в заздалегідь підготовлений конверт, мотивуючи це тим, що таким чином кошти підготовлені для обміну, проте насправді зловмисники непомітно замінюють конверти, підсовуючи жертві пакунок із звичайними папірцями або сувенірними банкнотами.

Якщо ж громадяни починають сумніватися та не дозволяють «гостям» проводити такі дії з власними коштами, зловмисники використовують запасний план - видивляються місця, куди потерпілі ховають гроші і в той час, коли один із шахраїв відволікає увагу пенсіонера, наприклад проханням попити води, інший йде до схованки і забирає всі заощадження.

Правоохоронці звертаються до громадян - будьте обачними та не довіряйте незнайомцям. Пам’ятайте, що шахраї не сидять на одному місці .Вони курсують селами та розпитують про одиноких пенсіонерів, а далі - лише справа техніки.

Загалом, мешканці маленьких населених пунктів добре знають один одного і поява незнайомців відразу помічається, тому при появі підозрілих осіб необхідно відразу повідомити дільничного офіцера поліції або поліцейського офіцера громади. Також правоохоронці закликають громадян не бути байдужими по відношенню до своїх сусідів - літніх людей, які найчастіше стають жертвами шахраїв. Якщо до вашого будинку завітали незнайомі люди та розпитують про місцевих одиноких пенсіонерів, необхідно зателефонувати до організації, яку вони представляють для встановлення легітимності їх документів, а в разі якщо у вас виникають сумніви щодо цих громадян повідомте про їх візит поліцію.

Якщо ж після візиту незнайомців ви виявили зникнення певної суми коштів - негайно телефонуйте до поліції за номером «102».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівчанка у квартирі розфасовувала амфетамін та зберігала із метою збуту.