Незважаючи на те, що анонсовану заздалегідь прес-конференцію з питань будівництва Канівської ГАЕС з невідомих причин скасували, місцеві активісти таки вийшли на акцію протесту.

Про це інформує спеціальний кореспондент «Kanos».

Зауважимо, що перед вихідними на електронні скриньки канівських журналістів було надіслане запрошення на прес-конференцію стосовно будівництва Канівської ГАЕС, на якій мав виступати директор ПАТ «Укргідроенерго» філія «Канівська ГЕС» Василь Гринь.

З огляду на це, представники ВО «Свобода» вирішили організувати акцію протесту проти будівництва, тож сьогодні зранку очільник канівського партійного осередку Сергій Засенко офіційно повідомив міську раду про наміри провести даний захід.

Однак, приблизно через півгодини після отримання офіційного повідомлення про проведення акції, представники міської ради обдзвонили журналістів та повідомили, що проведення прес-конференції відміняється, не зазначивши при цьому причин скасування заходу.

Але це не завадило активістам вийти під стіни міської ради та висловити своє невдоволення перспективами будівництва ГАЕС.

Зокрема, виступаючи перед присутніми учасниками акції протесту, депутат міської ради Юрій Гамалій розповів, що сьогодні під міську раду вийшли люди, які не згодні із тим, що на канівській землі буде сплюндровано гори – одне із чудес України, буде побудована недоцільна економічно Канівська ГАЕС, яка «проектувалася під Чигиринську атомну станцію, що уже почила у Бозі».

Водночас, ще один із виступаючих, канівський науковець та кандидат біологічних наук Микола Чорний повідомив, що наразі необхідно шукати альтернативу будівництву, яку він вбачає саме у розвитку зеленого туризму, що набуває популярності у світі та Україні. Адже за його словами, саме Канівщина має прекрасні задатки для цього – надзвичайна природа, історично-культурні цінності. Раніше Микола Чорний в ексклюзивному інтерв’ю журналістам «Kanos» розповідав про небезпеки, які чекають українців у разі здійснення будівництва.

Присутній серед мітингарів депутат обласної ради Володимир Волкович також виступив проти будівництва Канівської ГАЕС і зауважив, що не тільки Канівщина та Україна, а навіть Туреччина,  постраждають від радіоактивного впливу, що буде спричинений внаслідок проведення запланованих робіт.

Ще один депутат міської ради і голова міської організації Партії Зелених України Володимир Коржов в свою чергу теж підтримав думку виступаючих, наводячи результати наукової еколого-експертної оцінки будівництва Канівської ГАЕС, які підтверджують, що перед проведенням робіт доцільно провести додаткові радіоекологічні дослідження донних відкладів ділянки розмиву, інших вразливих ділянок водосховища. 

Водночас, журналіст Дмитро Іванов в ексклюзивному коментарі «Kanos» розповів, що «Укргідроенерго» досі не надало детальної оцінки впливу будівництва на навколишнє середовище, історико-культурні цінності та місцеву громаду, які є однією із умов європейських банків. У поданому звіті, за його словами, немає дуже суттєвих деталей, зокрема й кількості пам’яток, які є у цій місцевості, небезпеки підняття радіоактивного мулу, обґрунтування безпечності бетонної конструкції, впливу на водні ресурси.

Більше того, зі слів журналіста, працівники державної компанії не подали інформацію стосовно того, що на місці потенційного будівництва наразі юридично є село, прописані та проживають люди.

Проте найважливіше, на думку Дмитра Іванова, що «Укргідроенерго» так і не змогло обґрунтувати позицію стосовно того, чому необхідне будівництво саме ГАЕС (адже це неймовірно затратна та застаріла технологія 60-70-х років) та чому саме у цьому місці, якщо є скільки чинників, які проти будівництва.

Однак, всі ці та інші аргументи учасники акції мали нагоду адресувати лише один одному та канівчанам, що проходили повз. Адже попри тривале перебування активістів під стінами міської ради, ніхто з офіційних представників канівської мерії поспілкуватися до них так і не вийшов.

Нагадаємо раніше ми писали, що ПАТ «Укргідроенерго» планує у вересні-жовтні підписати контракт про виділення Світовим банком та Європейським інвестиційним банком кредиту на будівництво Канівської гідроакумулюючої електростанції.