Відповідний закон із пропозиціями Президента України повернений на розгляд у Верховну Раду.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на  інформацію із сайту  «Фокус».

Президент України Володимир Зеленський вперше за час перебування на посаді скористався правом на вето та відправив на доопрацювання у Верховну Раду Закон №6449 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України стосовно посилення відповідальності за злочини, здійсненні відносно малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітньої і особи, не досягнувшої статевої зрілості».

На сайті Верховної Ради України зазначено, що відповідний закон був повернутий із пропозиціями Президента.

Екс-в.о.міністерки охорони здоров’я Ульяна Супрун після ухвалення відповідного закону заявила, що депутати порушили права людини, передбачені Конституцією України і міжнародними конвенціями. За її словами, хімічну кастрацію як метод лікування застосовують спільно із іншими процедурами лише для людей із психічними захворювання педофілії, а цим законом була передбачена кастрація людей без діагнозу.

Юрист-кримінолог Анна Маляр також вважає, що закон зашкодить жертвам сексуального насильства і грубо порушує фундаментальні права людини, Конституцію і міжнародні норми.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на сайту Президента України з’явилася петиція із пропозицією відмінити аліменти на неповнолітніх дітей.