Про підготовку до інституційного аудиту та розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти йшлося під час семінару-практикуму директорів шкіл Канева, Канівського району та ОТГ. Спікерами заходу стали  начальник управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць та заступник начальника управління - начальник відділу інституційного аудиту Іван Шарапа.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію управління ДСЯО у Черкаській області.

За словами Оксани Анатоліївни, інституційний аудит – це новий механізм для оцінювання якості освітньої діяльності:

-              На відміну від атестації, що мала наглядово-контролюючі функції, аудит стане інструментом підтримки закладів. Тому не потрібно його боятися, оскільки він дасть можливість закладу зрозуміти, на якому рівні відбуваються освітні й управлінські процеси, покаже позитивні сторони закладу та напрями, на які треба звернути додаткову увагу.

У 2020 році у Канівському районі перший інституційний аудит відбудеться у Ліплявському навчально-виховному комплексі. Начальник управління зазначила, що керівництво закладу отримає максимум рекомендацій, щоб якісно підготуватися до інституційного аудиту.

Під час заходу керівники закладів освіти отримали практичні поради для розбудови внутрішньої системи якості освіти. Однією із головних рекомендацій стала порада створювати систему забезпечення якості НЕ за принципом «система для системи». Це має бути дійсно дієвий і ефективний інструмент задля вдосконалення діяльності закладу.

Крім цього, Іван Шарапа, наголосив, що покращення якості освіти у школі – це колективна робота усіх педагогічних працівників. Окремо він зупинився на важливості для директора закладу освіти мати постійний контакт із громадою і засновником.

Особлива увага під час зустрічі була приділена здійсненню самоаналізу, підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, сертифікації вчителів та можливості стати освітнім експертом.

На завершення заходу учасники й спікери висловили побажання на подальшу співпрацю. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що фахівці Канівського відділу Пенсійного фонду роз’яснили зміни у законодавстві.