На думку очільника Канівського районного сектору УДМС Віктора Заболотських, проблема із видачею паспортів виникла внаслідок браку працівників.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради.

«На сьогодні ми маємо лише одну працюючу установку спеціального обладнання на оформлення закордонного і українського (картки-ID) паспортів. Обладнання потрібне не тільки для прийняття документів, а й під час їх видачі, оскільки тоді так само скануються відбитки пальців. Тому за один день обслуговуємо лише до 15 осіб. Нещодавно ми отримали ще одне обладнання, але на ній просто нікому працювати. У секторі всього два спеціаліста і керівник. Я постійно порушую це питання, нам пообіцяли, що добавлять штатну одиницю. Чекаємо», - зауважив Віктор Заболотських.

Загалом з квітня 2017 року в Канівському секторі УДМС було оформлено 1338 закордонних паспортів і 1029 карток-ID.

«В Золотоноші для прикладу місто з районом разом складають понад 70 тис. осіб. Відтак, у них працює 6 спеціалістів (плюс керівник) і 3 установки обладнання. Звичайно, там такого навантаження немає. Якщо закордонний паспорт можна оформити в будь-якому відділі України, то картки-ID – лише за місцем реєстрації. Через наплив людей і створені черги діти не можуть оформити український паспорт, а відтак отримати атестат, пройти ЗНО», - зауважив Віктор Заболотських.

Для вирішення проблеми спеціаліст ЦНАПу наразі працює в секторі УДМС. Утім, і це значно ситуацію не покращує.

«Ми також від імені сесії Канівської міської ради звертаємося в область, Київ щодо ситуації, яка сталася. Сподіваємося, що найближчим часом Каневу виділять ще бодай одну одиницю і зможе запрацювати другий комплекс для виготовлення паспортів, що зніме навантаження для громади. Водночас озвучувалася ідея придбати ЦНАПу установку для оформлення паспортів. Але коштує вона близько 300 тис.грн. Це треба було враховувати при формуванні бюджету», - зауважив міський голова Ігор Ренькас.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що депутат міськради пропонує придбати додаткове обладнання для виготовлення закордонних паспортів.