Канівська міська рада отримала лист-відповідь від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України стосовно запровадження обігу земель сільгосподарського призначення.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

24 жовтня 2019 року депутати Канівської міської ради ухвалили рішення направити до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука звернення щодо необхідності продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, в якому, зокрема, закликали перш ніж запроваджувати ринок землі, необхідно провести повну інвентаризацію землі та внести до реєстраційної бази в державному земельному кадастрі. «Неприпустимо впроваджувати продаж землі без належного законодавчого підґрунтя», - наголошували депутати.

Днями від Мінекономіки надійшла відповідь на звернення:

«Стосовно запровадження обігу земель сіьськогосподарського призначення

Згідно з частиною першою статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до норм статті 90 Земельного кодексу Укаїни власники земельних ділянок мають право, зокрема, продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду, заставу, спадщину, довірчу власність.

Верховною Радою України 13.11.2019 прийнято за основу в першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (реєстр. №2178-10 від 10.10.2019), внесений народними депутатами України Сольським М.Т., Нікініною М.В., Нагаєвським А.С. та іншими.

Зазначений законопроект розроблено з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України.

Стосовно заборони набуття у власність земель сільськогосподарського призначення іноземцями та іноземними юридичними особами.

Частиною п’ятою статті 22 Кодексу встановлено, що землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.

Водночас згідно з частиною четвертою статті 81 Кодексу землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Стосовно державної програми пільгового кредитування середніх і малих сільгосппідприємств та фермерських господарств

Верховною Радою України 14.11.2019 року прийнято Закон України «Про державний бюджет України на 2020 рік», яким, зокрема, на підтримку розвитку агропромислового комплексу за рахунок коштів загального фонду передбачено видатки за бюджетними програмами 1201150 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» в обсязі 4 000,0 млн гривень та 1201300 «Формування статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів» в обсязі 240,0 гривень.

Розподіл коштів за напрямками щодо підтримки сільгоспвиробників буде здійснюватися після оприлюднення Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з урахуванням напрацьованих пропозицій Мінекономіки з експертним та бізнес середовищами та громадськими організаціями.

Стосовно інвентаризації земель, внесення відомостей до Державного земельного кадастру та виправлення помилок у ньому

Відповідно до пункту 8 Порядку проведення інвентаризації земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. №476 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», проведення державної інвентаризації земель забезпечує Держгеокадастр або його територіальний орган шляхом прийняття наказу про проведення державної інвентаризації земель.

У 2018 році проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 724,58 тис. гектарів.

Водночас у 2019 році заплановано проведення інвентаризації таких земель площею понад 1,0 млн. гектарів.

Внесення відомостей (змін до них) до Дежравного земельного кадастру здійснюється відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 №1051.

Згідно з частиною четвертою статті 24 Закону для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява, оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою у формі електронного документа.

Станом на 15.11.2019 до Державного земельного кадастру внесено відомості про 20,8 млн. земельних ділянок загальною площею 43,8 млн.га.

Статтею 3 Закону передбачено, що Державний земельний кадастр базується на таких основних принципах, зокрема: внесення відомостей до Державного земельного кадастру виключно на підставі та відповідно до цього закону, безперервності внесення до Державного земельного кадастру відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру, що змінюються.

Виправлення помилок, допущених під час ведення державного земельного кадастру, здійснюється в порядку, передбаченому статтею 37 Закону та пунктами 138-161 Порядку, державними кадастровими реєстраторами відповідно до повноважень, визначених пунктом 6 Порядку», - йдеться у тексті документу за підписом заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині планують збільшити заповідні території.