Із 29 травня нова порція арктичного холоду «змусила знову дістати теплі речі», оскільки середньодобові температури знизилися до квітневих +12..+13º. На жаль, надходження холоду продовжується, до того ж арктичне повітря не поспішає залишати наш регіон.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

У вівторок – четвер атмосферні фронти активного, добре насиченого вологою циклону з півдня зумовлять на Черкащині дощі, місцями значні, подекуди можливі грози та град. Дискомфорту додаватиме рвучкий вітер 15-20 м/с. Температура вночі +5..+10º, вдень +14..+19º. Тому, виходячи з дому, не забудьте парасольку.

У п’ятницю - суботу під впливом Скандинавського антициклону дощі візьмуть перерву. Хмарність зменшиться, сонця побільшає. Температура підвищиться: вночі +7..+12º, вдень +18..+23º.

Прохолода та дощі сприяють розвитку грибкових хвороб на сільськогосподарських культурах. Їх активізація і розпочнеться з підвищенням температури. Тому, щоб залишитися з врожаєм, вже зараз потрібно запастися засобами захисту від хвороб та шкідників і вчасно обробити культури у перерві між дощами. Строки боротьби з яблуневою плодожеркою першого покоління підійдуть 9-10 червня.

За попередніми розрахунками, перша декада червня справжнього стійкого літнього тепла не обіцяє.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у зв’язку з ремонтними роботами внесено зміни до графіку руху міських та приміських маршрутів.