Черкаським районним судом задоволено позов Черкаської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі державного підприємства «Черкаське лісове господарство» про витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки лісового фонду.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби прокуратури Черкаської області.

Ще у 2014 році за позовом прокурора визнано незаконним та скасовано розпорядження Черкаської районної державної адміністрації про передачу у власність громадян земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд в адміністративних межах Свидівоцької сільської ради, які містили у своєму складі землі лісового фонду. Визнано недійсними низку державних актів на право власності на земельні ділянки, скасовано їх державну реєстрацію та витребувано на користь ДП «Черкаський лісгосп».

У ході виконання одного з судових рішень Черкаською місцевою прокуратурою встановлено, що речове право на спірну земельну ділянку перейшло до іншої особи, яка передала її як внесок до статутного капіталу товариству з обмеженою відповідальністю.

З огляду на подальше відчуження незаконно переданої у приватну власність земельної ділянки інтереси постійного лісокористувача в особі ДП «Черкасилісгосп» залишились незахищеними, у зв’язку з чим прокурор звернувся до суду з позовом про витребування землі від нового власника.

За рішенням суду незаконно отримана земельна ділянка підлягає поверненню на користь ДП «Черкасилісгосп», що відповідає державним інтересам.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині зловмисники катували та пограбували родину лісника.