У залі засідань будинку рад відбулася робоча нарада під головуванням директора Департаменту інфраструктури та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Сергія Чубаня за участі Канівського міського голови Ігоря Ренькаса та голови Канівської РДА Юрія Розе.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Також у заході взяли участь представники Служби автодоріг в Черкаській області, Канівської ГЕС, структурних підрозділів міста, району та ін.

Обговорювали в ході наради можливості запровадження тимчасового обмеження руху великовагових автотранспортних засобів дорогами загального користування державного значення на території міста та району.

Напередодні директор філії «Канівська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Василь Гринь звернувся з проханням вжити заходів щодо недопущення руху великовагових транспортних засобів через греблю Канівської ГЕС з перевищенням нормативних загрузок, а також по інспекторській дорозі Канівської ГЕС у період, коли температура повітря сягає +28 С° і вище. В іншому разі – дорога, яка нещодавно була відремонтована, знову потребуватиме ремонту.

Цього разу в ході наради присутні визначали місце для можливого встановлення вагового комплексу в районі Канівської ГЕС, зокрема, у чиїй власності перебуватиме дорога, на якій його побудують, за чий кошт відбуватиметься, власне, будівництво, і хто потім за цей ваговий комплекс відповідатиме.

Розмова вийшла напруженою. Оскільки Канівська ГЕС, яка готова взяти на себе встановлення вагового комплексу, через розбіжності у законодавстві не може цього зробити. Натомість представник ОДА запропонував міському голові І.Ренькасу оплатити ці роботи з міського бюджету. До слова, за попередніми підрахунками будівництво вагового майданчика обійдеться орієнтовно в 1 млн.грн.

«Вдень і вночі 80-тонні вантажі йдуть через наше місто. Від інтенсивності руху розбиваються дороги, по канівських житлових будинках йдуть тріщини… Але нагадаю - це дорога не комунальна. Вона не наша, а загального користування державного значення. Відтак, і відповідає за неї держава, тобто Укравтодор. Тому я не навіть не говорю, що в нас немає таких коштів для встановлення вагового комплексу. Ми просто не маємо права вести будівництво на землях, які нам не належать. Однак, напруга з цього приводу в суспільстві зростає з кожним роком. Зрештою, терпець може урватися. Люди просто вийдуть на дорогу і перекриють рух транспорту», - наголосив міський голова І.Ренькас.

Після годинної дискусії нарада завершилася ухваленням лише одного рішення - звернутися до Міністерства інфраструктури України з проханням надати роз’яснення, яким чином біля Канівської ГЕС можна облаштувати ваговий контроль.

У середу, 24 червня, стало відомо, що комісія з області з цього приводу знову приїхала до Канева. І спільно з представниками Канівської ГЕС працювала в цей день на місці. Тож надія, що питання з облаштування вагового комплексу біля Канівської ГЕС вийде з  «глухого» кута, все ж таки є.

Нагадаємо нещодавно ми писали, що міський голова обговорив із підприємцями та керівниками установ утримання та благоустрій вулиці Енергетиків.