Наразі існує реальна загроза виникнення катастрофічних пожеж масштабу 2020 року. За останніми повідомленнями МАГАТЕ, у Києві і на двох АЕС було виявлено незначне підвищення концентрації цезію у повітрі.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Внаслідок ворожих дій окупантів в екосистемах поблизу Чорнобильської АЕС за останні два тижні зафіксовано загорання на площі понад 8700 га.

Зона відчуження перебуває під контролем загарбників, що унеможливлює гасіння пожеж та забезпечення контролю на цій території.

Значний дефіцит опадів та тепла погода сприяє подальшому висушуванню рослинності та зумовлює зростання показника горимості в екосистемі.

На ранок 25 березня радіаційний фон в населених пунктах Черкащини знаходиться в межах значень природного гамма – фону 10-14 мкР/год. Контрольний рівень природного гамма-фону для території України становить 25 мкР/год.

Спеціалісти Черкаського обласного Гідрометцентру продовжують регулярні визначення радіаційного фону у м. Черкаси та населених пунктах Черкаської області.

Возможно, это изображение (текст «рівень гамма-фону, гамма- мкр/год. пункт спостереження канi̇в значення 13 золотоноша черкаси жашкв 10 смла 13 14 13 11 звенигородка чигирин умань 10 13»)

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що цими вихідними Україна перейде на «літній» час.