На сесії Черкаської обласної ради керівник фракції від ВО «Черкащини» Олександр Коваленко запропоновано надати центральним райлікарням області додаткове фінансування на придбання медичного обладнання.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Прочерк».

На зазначені цілі було запропоновано перенаправити 3 мільйони гривень, які було зменшено по програмі підтримки діяльності органів виконавчої влади та віднесені до вільного залишку.

На думку Олександра Коваленка, ці кошти дозволять центральним районним лікарням області придбати необхідне обладнання, що дасть можливість підписати договори із НСЗУ та підготуватись до впровадження другого етапу медичної реформи.

«Зараз вкрай необхідно виділити ці додаткові кошти, адже 20 років закупівля медичного обладнання для центральних районних лікарень Черкащини з обласного бюджету фінансувалась мінімально. Зараз же лікарням потрібно підписувати угоди з Національною службою здоров'я України, вимоги якої досить жорсткі. Наразі лише одиниці районних лікувальних закладів готові до підписання угод. Звісно, коштів замало, але вони життєво необхідні. Тим паче в контексті введення карантину по всій країні», - зазначив Олександр Коваленко. Ініціативу ВО «Черкащани» було підтримано 52 голосами.

Сьогодні депутати Черкаської обласної ради прийняли зміни до обласного бюджету на 2020 рік. На потреби галузі охорони здоров'я виділено 44 мільйони гривень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що чиновники у Черкасах стверджують, що держава має подбати про батьків дошкільнят під час карантину.