На вчорашньому засіданні сесії Канівської районної ради було одноголосно підтримане звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської районної ради.

«Децентралізація - найбільш дієва реформа за останні роки в Україні, яка надає можливість українцям реально впливати на місцеву владу, планувати розвиток своєї громади, отримувати нову якість освітніх, медичних, соціальних і адміністративних послуг. Вона триває вже 4 роки, на сьогодні створено більше 800 ОТГ, але є ще близько 6500 необ'єднаних громад. Проте, війна на сході України, затримка Верховною Радою  прийняття важливих законів для життєдіяльності громад, бюрократія і тотальна корупція затягують впровадження реформи. Немає нічого гіршого за незавершену реформу, тому що ризик невдачі зростає.

У зв’язку із вищеозначеним, підтримуючи ініціативу Громадської організації «Розвиток територіальних громад» та лідера руху «За розвиток територіальних громад» Ванникової Ірини, звертаємося до: Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо прийняття необхідних законодавчих актів, заходів для подальшого просування реформи та її завершення:

  • Внесення змін до Конституції України в частині децентралізації;
  • Прийняття нових законів, зокрема: «Про засади адміністративно-територіального устрою України», «Про регулювання містобудівної діяльності», а також оновлення законів про місцеві вибори, про місцеве самоврядування, про місцеві державні адміністрації тощо.
  • Обов’язкове включення у 2020 році до Державного бюджету коштів на розвиток територіальних громад;
  •  Реформа децентралізації передбачає добровільний принцип об’єднання громад, закріплений Законом України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» та Конституцією України. Тому, просимо дозволити територіальним громадам на етапі визначення укрупнення районів приймати участь у погодженні таких адміністративних територій; 
  • Прийняття  найближчим часом Закону України «Про фахову передвищу освіту» (законопроект № 8321, поданого народним депутатом України Марченком О.О. та доопрацьованого спільно із ГО «Всеукраїнська Асоціація працівників вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації», представниками МОН України та профільного комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та навчальних закладів), який вкрай необхідний для функціонування коледжів та технікумів», - зазначено у тексті звернення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що райрада виділила кошти на кредит для придбання житла учаснику АТО.