Два роки і сім місяців Михайло Чеботарьов з села Пекарі Канівської громади був у російському полоні. Півтора року з яких його сім’я не знала, чи він живий.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Суспільного.
Військового повернули в Україну 25 травня в межах триденного обміну «1000 на 1000».
За словами дружини Інни, Михайло Чеботарьов пішов на війну добровольцем 8 березня 2022 року. Після першого поранення і відновлення повернувся в танкову бригаду.
«Послали на Херсон у бій прямо, вони потрапили у вогняний мішок і їх там забрали в полон, побили танки й забрали в полон. І це він у полоні був, ми його шукали, а потім син наткнувся на фотографію, де їх беруть у полон, виставила та сторона російська».
Відтоді родина шукала захисника півтора року та сподівалась на його повернення, додала Інна, їздили у Київ на акцію на Майдан Незалежності:
«Дуже переживали, шукали, нервували, особливо коли передавали тіла наших хлопців. Теж переживали, чи нічого з ним не сталося там, хоча б в полоні, бо багато ж і полонених передавали, що закатували. Ну, а так чекали, сподівалися на краще», — розповіла Інна.
Першою реакцією на новину про звільнення чоловіка з полону був шок, розповіла Інна Чеботарьова:
«Одразу так було несподівано, що я наче злякалася, я не знаю, в мене було таке наче ступор якийсь, що сльози градом течуть, і нічого до пуття сказати не можу. Він собі там плаче, а я тут плакала. А тоді сказала дітям своїм, що батька нашого повернули з полону».
12 червня Михайлу виповниться 60 років. За словами доньки Алли, їй не віриться, що тато повернувся, вона мріє про зустріч та спільний відпочинок, як в дитинстві:
«У нас взагалі такий відпочинок можна сказати активний. Ми завжди ходили на Дніпро і оце в нас там юшка, ми рибку ловили, м’ясо смажили. Ну в основному такий відпочинок у нас був. Хочеться все те саме повторити й звичайно сходити на річку, на Дніпро обов’язково, ну звичайно хочеться дати йому побільше відпочинку і морального спокою».
Після звільнення з полону, Михайло телефоном ділився планами розширити господарство:
«Хоче курочок, качечок, ну і сказав, що може купити козу. Ну ще не знаю, ми ще так не обговорювали, а це він так розмовляв з нами, то каже — «раптом що, купимо козочку», а я сказала, що будемо шукати козочку. Я всім кажу, щоб вірили до останнього,вони там дуже сподіваються, що їх вдома чекають», — розповіла дружина захисника Інна.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що під час великого обміну з полону визволили 27 черкащан (фото).
Авторки матеріалу – Ірина Ткач, Тетяна Зозуля
У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…
Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…
Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…
Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…
Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…
У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…
View Comments
А чому не організували зустріч, як це роблять в усіх містах?
Все місто зустрічає героя. Але це до Канева не має відношення, бо в Каневі навіть Алею Героїв до цього часу не зробили
А їм краще черговий концерт із співом організувати, такого сценарію ще не склали.
А, можливо, ми помиляємося, і зустріч буна належною?
Не могли ж у мерії не знати, що воїн повертається з полону. Та і староста є в селі. Тоді вибачайте.
От якби подати фото у вишиванці всієї меріє- то зразу б усі вибігли.