Ще один випадок гарячки Західного Нілу зареєстрували у Черкаській області

Захворів 71-річний чоловік, який проживає в селі Руська Поляна Руськополянської територіальної громади.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаського центру контролю та профілактики хвороб.

За повідомленням КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня», 30 вересня 2024 року в Черкаському районі зареєстровано випадок захворювання на гарячку Західного Нілу.

Всього в області цього року, в серпні – вересні, зареєстровано п’ять випадків захворювань на гарячку Західного Нілу в Черкаському та Уманському районах. Один із випадків – летальний.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено епідеміологічне розслідування випадків захворювання на гарячку Західного Нілу та ентомологічне обстеження осередків.

За результатами ентомологічного моніторингу на території області визначені комарі роду Culex (53,5%) та роду Aedes (46,5%), які є факультативними орнітофілами, що передбачає їх участь у циркуляції вірусу гарячки Західного Нілу.

Чим небезпечний вірус Західного Нілу

Головна небезпека вірусу Західного Нілу – його здатність викликати тяжкі ускладнення, особливо у людей із груп ризику. Легкі форми хвороби зазвичай протікають безсимптомно або з мінімальною симптоматикою, з легкими ознаками ГРВІ.

Але в більш складних випадках хвороба вражає центральну нервову систему, викликаючи такі серйозні захворювання як енцефаліт, менінгіт, а також поліомієлітоподібні синдроми. Ці патології можуть призвести до тривалих неврологічних порушень, навіть до інвалідності людини. Також у важких випадках хворий може втратити здатність до самостійного пересування, яка потребуватиме тривалої та складної реабілітації, без гарантії повного відновлення.

Смертність від гарячки Західного Нілу суттєво варіюється. Вона залежить від віку пацієнта та загального стану його здоров’я. В основному летальні наслідки спостерігаються серед людей похилого віку з хронічними захворюваннями.

Профілактика гарячки Західного Нілу

На жаль, вакцини для профілактики гарячки Західного Нілу в людей не існує. Тому ключовий метод запобігання зараженню вірусом – профілактика. Її головний аспект – запобігання укусам комарів як основного носія вірусу та джерела зараження. Аби вберегтися від комариних укусів, носіть захисний одяг, використовуйте сітки на вікнах, фумігатори та репеленти.

Нагадаємо нещодавно ми  писали про те, що у Каневі зареєстровано випадок інфекційної хвороби – лептоспіроз.

Liza

Recent Posts

Наприкінці липня депутатів Канівської міськради зберуть на чергове засідання

У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…

10 години ago

На автодорозі Канів-Черкаси сталася ДТП — пасажирку госпіталізували (фото)

Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…

10 години ago

Спортивно-родинний захід «Активні парки з МХП відбудеться у Каневі

Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…

13 години ago

Жителя Черкащини судитимуть за одержання неправомірної вигоди за отримання можливості проходити військову службу в тилу (фото)

Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…

14 години ago

Надзвичайники ліквідували пожежу на 130 кв.м., яка виникла у Каневі через ворожу атаку (фото)

Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…

1 день ago

Одна людина отримала травми у Канівській громаді під час ворожої атаки

У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…

1 день ago