У межах відзначення 207-річниці з Дня народження Т. Г. Шевченка та Тижня історії учні 9-го та 10-го класів КЗ «Келебердянський ліцей» здійснили тематичну екскурсію у село Прохорівка.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Ліплявської громади.

Колись Прохорівка була улюбленим місцем української інтелігенції. Поблизу села існував хутір Михайлова Гора. Саме на Михайловій горі, був маєток першого ректора Київського університету Михайла Максимовича, де він проживав з 1845 року до самої смерті у 1873 р.

Кілька разів Михайла Максимовича навідували Тарас Шевченко та Микола Гоголь.

З видатним українським природознавцем, істориком та фольклористом Михайлом Максимовичем, Тарас Шевченко познайомився 1843 року в Києві. І відтоді до самої смерті їх єднала щира взаємна приязнь і дружба.

За переказами, під дубом (якому тепер кількасот років) на Михайловій горі Шевченко написав поему «Марія», коли приїздив в гості до друга Максимовича та змальовував наддніпрянські краєвиди. Тут 22 червня 1859 року намалював олівцем та крейдою чудові портрети господарів дому Марії Василівни і Михайла Олександровича. Співав дуетом з господинею. Кобзар проводив останні свої вільні дні в Україні до свого арешту влітку 1859-ого. В Прохорівці його заарештували, примусивши виїхати з України.

Гоголь, почувши від місцевих селян легенду про панночку-відьму, написав повість «Вій». Його пам’яті в селі присвятили сосну, під якою любив відпочивати письменник.

Під час екскурсії учні доторкнувшись до дуба Кобзаря та сосни Гоголя відчули дух тієї України, яку описували у своїх творах Тарас Шевченко та Микола Гоголь на Михайловій горі у садибі Максимовичів.

Учні повернулися сповнені вражень і гордості за велику спадщину українського народу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Степанецькій громаді організовують заняття із скандинавської ходьби.