Причиною спекотної погоди на Черкащині впродовж цього тижня стане високий теплий антициклон із центром над ерефією. В умовах малохмарної погоди та великої тривалості дня повітря добре прогріватиметься. Максимальна температура перевищить позначку 30°. Значно теплішими стануть і ночі, які у найближчі три доби набудуть «статусу тропічних» з температурами 15-20º.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Пік спеки припаде на День Конституції 28 червня, коли після нічних 18-20°, вдень повітря прогріється аж до 33-35° . Цікаво, що максимальна температура буде близькою до рекордної, при цьому спекотний рекорд 36,1° 28 червня, який утримується ще з 1954 року, тобто вже 68 років. Середня добова температура повітря на поточному тижні очікується 23-25º, що вище за кліматичну норму на 3-5°.

Проте, 30 червня, прогнозується послаблення спеки. Атмосферні фронти із заходу проявлять себе короткочасними грозовими дощами, вдень в окремих районах області можливі град та шквали 15-20 м/с. Температура вночі 15-20°, вдень 24-29°.

Високі температури за відсутності дощів сприятимуть прискореному розвитку всіх сільськогосподарських культур. Зокрема, у ранніх хлібів скорочуватимуться строки достигання зерна, тож до початку жнив необхідно бути готовими з початку липня. Площі з грунтовою засухоюрозширяться і під ранніми хлібами охоплять всю територію нашої області. Особливо погіршаться умови для формування врожаю бульбокоренеплодів, зокрема картоплі.

За попередніми прогнозами, липень 2022 розпочнеться сонячною, сухою погодою з температурою вночі 11-16º, вдень 26-31º.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині діють обмеження у русі автотранспорту.