Новий тиждень на Черкащині починається зі спеки - після перепочинку стовпчики термометрів місцями знову подолають 30º позначки. Причиною такого зростання температури є тривале домінування поля підвищеного тиску. Малохмарне небо та сухе повітря допомагають сонячним променям форсувати денний прогрів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Однак, візит літньої спеки буде коротким. У четвер до нашого регіону надійде більш прохолодна повітряна маса, тому температура повітря знизиться на 2-3º. За попередніми розрахунками, на наступних вихідних очікуються грозові дощі.

Погодні умови робочого тижня сприятимуть проведенню жнивної кампанії в області. Аграріям необхідно ефективно скористатися періодом погожої погоди.

Поряд із цим показник горимості у лісах швидко зростає до небезпечних та стихійних значень, тому слід пам’ятати про заборону спалювання стерні, пожнивних залишків, розведення багать на полях, де жнива закінчилися. Спалювання стерні та залишків соломи веде до забруднення повітря залишками горіння, вигорання прилеглих лісосмуг.

Температура води у Кременчуцькому водосховищі біля Черкас сьогодні вранці становила 23,5º відмічається цвітіння синьо-зелених водоростей, тому для купання і відпочинку слід ретельніше підбирати місця.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівські рятувальники та лісівники провели спільні навчання (фото).