У залі засідань Будинку рад відбулося спільне засідання комісії районної державної адміністрації та виконавчого комітету Канівської міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому розглянуто питання про продовження карантину та заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням інформацію Канівської РДА.

Голова районної державної адміністрації Юрій Розе повідомив про те, що останнім часом на території Канівського району і м. Канів значно збільшилася, в порівнянні з попередніми місяцями, кількість випадків захворювання на коронавірусну хворобу. Необхідно ще раз довести до населення району про необхідність чітко дотримуватися антивірусних заходів, які встановлені постановами Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якої передбачається поділ регіонів на зони із «зеленим», «жовтим», «помаранчевим» та «червоним» рівнем поширення захворюваності.

Завідувач Канівського лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗУ» Олексій Лисенко, директор КНП «Канівський ЦПМСД» Наталія Горьова та головний лікар НКП «Канівська центральна районна лікарня» Віра Шапошник поінформували про ситуацію із захворюванням на коронавірусну хворобу та заходи із протидії поширенню COVID-19 на території району.

Враховуючи викладене, комісія вирішила:

1. Установити з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 1 серпня до 31 серпня 2020 року на території Канівського району карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

2. Головам об’єднаних територіальних громад, головам сільських рад Канівського району, керівникам підприємств, установ та організацій у своїй діяльності керуватися положеннями, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

3. Рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад, головам сільських рад Канівського району, керівникам суб’єктів господарської діяльності:

1) на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи забезпечити застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, дистанційну (надомну) роботу;

2) встановлення відстані у прикасовій та касовій зонах закладу торгівлі між особами (за винятком покупця і продавця) не менше ніж 1,5 метра та/або наявність між ними відповідних захисних екранів;

3) дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між відвідувачами, які очікують дозволу на вхід до приміщень.

4. Управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації, територіальному центру обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району, об’єднаним територіальним громадам, сільським радам Канівського району вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

5. Рекомендувати суб’єктам господарювання на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час для суб’єктів господарювання, які провадять свою діяльність у наступних видах економічної діяльності: оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, поштова та кур’єрська діяльність, тимчасове розміщення та організація харчування, страхова діяльність, освіта, надання соціальної допомоги, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за добу на Черкащині виявили 2 нові випадки захворювання на COVID-19.