Соснівський районний суд міста Черкаси визнав 23-річного місцевого жителя винним у вбивстві, вчиненому з корисливих мотивів та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаним із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та 21-річну місцеву жительку винною у незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаним із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби Соснівського районного суду міста Черкас.

У вироці суду вказано, що обвинувачений заздалегідь придбав в аптеці одноразові медичні рукавички для вчинення злочину і подальшого їх використання для приховування слідів, взявши кухонний ніж з місця свого проживання, за попередньою змовою разом з обвинуваченою, яка є його зведеною сестрою, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, маючи умисел, направлений на незаконне заволодіння транспортним засобом, пішли гуляти по місту з метою зупинки транспортного засобу та подальшого незаконного заволодіння ним.

Далі вони  поблизу ТЦ «Дніпроплаза» в м. Черкаси, під приводом поїздки на таксі підійшли до автомобіля «МercedesVito», яким керувала потерпіла 41-річна жінка, та домовились з останньою про поїздку, після чого сіли у вказаний автомобіль та поїхали у напрямку Південно-Західного району м. Черкаси, там заїхали на подвір’я будинку, де чоловік із застосуванням заздалегідь взятого з собою кухонного ножа вчинив умисне вбивство жінки-водія таксі.

Після цього обвинувачений перетягнув тіло потерпілої з місця водія до салону автомобіля, сів за кермо і разом із обвинуваченою поїхав з місця вчинення вбивства та у подальшому у лісовому масиві в  Смілянському районі Черкаської області залишив труп жінки.

Вранці того ж  дня, повернувшись на викраденому автомобілі  до м. Черкаси, винуватці залишили його на стоянці поблизу ТЦ «Меблевий лабіринт» у  Черкасах та пішли у напрямку проспекту Хіміків.

Обвинувачена в судовому засіданні вказала, що вона визнає себе винною лише в тому, що приховала злочин, проте нічого не могла вчинити, оскільки відчувала страх за своє життя.

Обвинувачений свою вину визнав частково, зазначивши, що наміру на викрадення автомобіля у нього не було, все трапилось спонтанно, він сів за кермо, оскільки злякався, а удари ножем потерпілій почав наносити через сварку, що виникла з приводу оплати за послуги таксі.

Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті повного, об'єктивного і всебічного їх дослідження в судовому засіданні, суд кваліфікував  дії обвинуваченого за частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України, як незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та пунктом 6 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України, як вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчиненого з корисливих мотивів та дії обвинуваченої за частиною 3 статті 289 Кримінального кодексу України, як незаконне заволодіння транспортним засобом, поєднане із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Суд визнав зазначених осіб винними у вчиненні названих злочинів та призначив покарання чоловіку у вигляді 13 (тринадцяти) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому особисто майна, а його сестрі у вигляді 8 ( восьми ) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй особисто майна.

На даний час вирок ще не набрав законної сили, він може бути оскаржений протягом  30 днів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині вбили співробітника військового комісаріату.