Завдяки південному циклону на Черкащині хмарно та прохолодно. Середньодобові температури 19-21º, що на 2-3º нижче кліматичної норми. До того ж, завдяки активізації атмосферних розділів, добре виконується «план» по опадах. За три дні (2-4 серпня) у нашому регіоні випала півмісячна норма дощу - 21-31 мм, лише у Чигирині та Каневі 5-12 мм або 10-30% місячної норми.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Взагалі, за аналізом Черкаського гідрометцентру, літо 2022 різне. Перша половина (до 11 липня) аномально тепла – температурний фон вище норми на 1,5º, а друга на 2º холодніше клімату. Винуватці – циклони довгожителі з Приазовʼя, тому літо вийшло непожежонебезпечним.

Дощі покращили умови вегетації пізніх сільгоспкультур та створювали сприятливі умови для поповнення ґрунтової вологи у верхніх шарах грунту.

За прогнозом, в атмосфері створюється своєрідна синоптична ситуація і найближчим часом Черкащина перебуватиме у зоні впливу антициклону з півночі та циклону з півдня.

Температурний фон 24º, що на 2º перевищить кліматичну норму. Температура вночі 13-18º, після полудня стовпчики термометрів фіксуватимуть 27-32º. Не уникнути і короткочасних грозових дощів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що черкащанам радять утриматися від купання на пляжах – якість річкової води не відповідає вимогам.