До суду скеровано обвинувальний акт стосовно 3 колишніх працівників Управління патрульної поліції.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужба  прокуратури Черкаської області.

За наслідками досудового розслідування прокуратурою області 02.09.2019 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох колишніх працівників Управління патрульної поліції в м. Черкаси у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом отримання жителем м. Черкаси тілесних ушкоджень від працівників поліції при перевищенні ними своїх службових повноважень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28 ч. 2 ст. 365 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що обвинувачені 27.03.2017, під час виконання службових обов’язків зупинили транспортний засіб під керуванням місцевого жителя, який, не подавши сигнал світловими покажчиками повороту відповідного напрямку, здійснив поворот автомобілем.

У подальшому, на ґрунті зухвалої та провокативної поведінки працівників поліції, між ними та пасажиром зупиненого транспортного засобу виник словесний конфлікт, в результаті чого, маючи на меті здійснити незаконне адміністративне затримання, правоохоронці, попри те, що чоловік не вчиняв активних дій, направлених на порушення громадського порядку та безпеки, із застосуванням фізичної сили та спецзасобів незаконно затримали потерпілого, який до того ж виявився інвалідом. Окрім того, на потерпілого складено протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 (дрібне хуліганство), ст. 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського) КУпАП, які за результатами судового розгляду закрито за відсутністю в діях особи складу зазначених адміністративних правопорушень.

Довідково: колишнім правоохоронцям загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що патрульного затримали під час отримання неправомірної вигоди за дозвіл за незаконний вилов риби.