Станом на 10 грудня 2020 року до Канівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надійшло 47 повідомлень, стосовно 41 сім'ї, яка постраждала від домашнього насильства (в 2019 році - 29 повідомлень, стосовно 25 сімей).

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

17% українців переконані, що жінка повинна терпіти насильство від чоловіка заради збереження сім'ї, а кожен четвертий вважає, що фізичне насилля в сім’ї можна виправдати. Це дані опитування UNFPA Україна у 2020 році. Тож питання домашнього насильства в нашій країні досі  надзвичайно важливе та актуальне.

За їхніми свідченнями за своє життя фізичне або сексуальне насильство хоча б раз переживала кожна четверта українка віком 15−49 років. Вголос про свою проблему наважується розповісти тільки одна з трьох жінок. Психологічне та економічне насильство більшістю не сприймається, як проблема. Це те, про що «незручно» говорити. Побиття, страхи, сором не виносять на публіку. Однак жертвою в таких ситуаціях ніколи не буває одна людина. Якщо ви стали свідком таких дій – НЕ МОВЧІТЬ! Кожен має право на життя без насильства!

Більше того, від домашнього насильства найбільше страждають діти. Вони опиняються між двох «вогнів», коли вдома панує атмосфера жорстокості. Жорстоке поводження в подальшому формує дітей як, соціально-неадаптованих людей, не здатних створювати повноцінну сім'ю, бути гарними батьками, а також є поштовхом до відтворення жорстокості по відношенню до власних дітей. Дитина, яка є свідком домашнього насильства, має статус постраждалої.

До Кримінального кодексу України нещодавно введено спеціальну статтю, яка чітко визначає, що умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного домашнього насильства може загрожувати кривдникові тюремним терміном до 5 років. У разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи представниками Національної поліції кривднику може бути винесено терміновий заборонний припис (до 10 днів), який зобов’язує правопорушника залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи. Також особа, яка постраждала від домашнього насильства може самостійно звернутися до суду про надання обмежувального припису стосовно кривдника на строк до 6 місяців.

Фахівці із соціальної роботи Канівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді першочергово надають соціальні послуги особам, які потерпають  від домашнього насильства. При центрі створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Станом на 10 грудня 2020 року до Центру надійшло 47 повідомлень, стосовно 41 сім'ї, яка постраждала від домашнього насильства (в 2019 році - 29 повідомлень, стосовно 25 сімей). Всім потерпілим особам фахівцями надані послуги консультування або соціального супроводу. Представниками Нацполіції правопорушникам винесено 6 термінових заборонних приписів.

Якщо Ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Телефонуйте у поліцію «102» та повідомте, що ви потрапили у ситуацію домашнього насильства;

Звертайтеся в міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді https://www.facebook.com/kanivmcsssdm (вул. Шевченка, 49, колишній д/с «Казка», 2 поверх, каб. № 22, тел.3-42-09 та 3-12-22 моб. 063 504 92 49);

Звертайтеся у жіночий кризовий центр "Мережка" у м. Черкаси https://www.facebook.com/MerezhkaChe. Тут жінка з дітьми може проживати безкоштовно протягом шести місяців, готувати документи на розлучення, отримати психологічну та юридичну допомогу.

1547- безкоштовна Державна « гаряча» лінія, працює цілодобово.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що понад 5 тисяч учнів перебуває на самоізоляції на Черкащині.