Серпень намагається утримати спекотне літо, але воно поступово відступає. З початку місяця максимальні температури 30-32º чергуються з більш комфортними 26-28º. Могутні грозові хмари часто проливаються зливовими дощами, які дуже різняться інтенсивністю по території області від 1-3 мм до 65 мм.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного центру із гідрометеорології Віталія Постриганя.

У минулу п’ятницю, за даними очевидців та за характером руйнувань, у с. Сагунівка Черкаського району спостерігався смерч.  Великі дерева були покручені та вирвані з корінням, їх верхівки зрізані наче ножем, зірвано покрівлі з дахів. Смерчі носять локальний характер та розповсюджуються на невеликі площі, хоча інколи можуть охоплювати значну територію.

Смерч - сильний мало масштабний вихор, який виникає у грозовій хмарі. Дане явище може виникнути, якщо вологе тепле повітря стикається з «куполом» холодного, розташованого над ділянкою поверхні землі або моря. Швидкість руху повітря всередині смерчу, зазвичай 35 м/с і більше.

Підвищення температури є головною причиною того, що зараз при будь-якому розвитку атмосферних процесів кількість несприятливих, небезпечних, стихійних явищ має стійку тенденцію до зростання.

За прогнозом синоптиків, на поточному тижні північний циклон знову надсилатиме нам порцію прохолоди, але теплий антициклон намагатиметься утримати літо.

Ще у вівторок, проникнення прохолодного повітря на акваторію Чорного та Азовського морів знову сприятиме утворенню мілкомасштабних циклонів з подальшим їх переміщенням на північ. У Черкасах та переважно у східній половині області очікується виникнення локальних грозових осередків з короткочасними дощами, шквалистим вітром 15-20 м/с та градом. Температурний фон буде підвищеним відносно кліматичній норми, максимальна температура до 27-29º, мінімальна до 14-16º.

У середу з північними вітрами до Черкащини надійде більш свіже повітря атлантичного походження. Температура знизиться: вночі 10-15º, вдень 21-26º.

До кінця тижня, погоду визначатиме антициклон помірних широт. Суттєвих опадів не прогнозуємо, температурний дещо підвищиться комфортних 23-28º.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Золотоноша стала першим містом в Україні, де демонтували всі білборди.