Лісівники Черкащини фіксують зменшення попиту на ялинки – цьогоріч реалізували понад  10 тисяч новорічних дерев, а у 2021 році продали майже 20 тисяч ялин та сосон.

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Протягом ялинкової кампанії держлісгоспами області реалізовано 10786 ялин і сосон. Загальна сума від продажів склала 1,25 млн грн. Середня ціна ялинок – 116 грн.

Усі реалізовані ялинки були вирощені на спеціальних плантаціях або ж заготовлені у ході виконання лісогосподарських заходів з догляду за лісовими насадженнями.

Найбільше продано новорічних ялинок у Черкаському (3,5 тис. шт.), Уманському (1,5 тис. шт.), Корсунь-Шевченківському (1,5 тис. шт.) держлісгоспах. Найзатребуванішими були ялини та сосни висотою до 1,5 м. Ходовими цьогоріч були і ялинки в контейнерах.

Заготівля ялинок відбувалася відповідно до попиту. Загалом по області налічується 252 га ялинкових плантацій, які поновлюються сіянцями та саджанцями щороку.

Протягом грудня охорону лісових масивів, чергування на автошляхах, розʼяснювальну роботу здійснювали 45 бригад працівників лісового господарства. Було здійснено 263 рейди з охорони хвойних насаджень на території держлісфонду.

Загалом в ході перевірок та рейдів в межах області лісівниками складено 11 протоколів на «ялинкових порушників» (незаконно зрубано 11 ялинок). Сума накладених штрафів та збитків складає 5993 тис. грн.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у новорічну ніч поліціянти склали 114 адміністративних матеріалів та вручили майже 40 повісток.