Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Воно буває кількох видів: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Насильство має різні причини, прояви та відтінки, але в його основі — біль та шкода щодо найрідніших і марні спроби підняти свій авторитет через залякування та приниження інших. Статистика опитувань українців говорить, що близько 40% громадян стикалися з домашнім насильством. Додамо, домашнє насильство стосується не тільки жінок, як прийнято вважати, великий відсоток є і серед дітей та чоловіків. Точну кількість людей, які постраждали від домашнього насильства назвати неможливо. Однак, все більше жертв довіряють державі і наважуються попросити про допомогу. Кількість звернень, пов’язаних з насильством, за останній зросла на 45%. В п’ять разів частіше стали звертатись діти, в два рази частіше – чоловіки.
У 2021 в Україні посилено покарання за домашнє насильство та насильство за ознакою статі. Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі» урегульовано ряд питань:
– притягнення правопорушника до відповідальності може бути протягом 6 місяців після вчинення злочину;
– штрафні санкції до 340 грн., громадські роботи 30-40 годин, альтернативне покарання – адміністративний арешт на 10 діб;
– повторне вчинення домашнього насильства протягом року передбачає штрафні санкції до 680 грн., або 40-60 годин громадських робіт, або арешт на 15 діб;
– розгляд у суді справ про домашнє насильство може здійснюватись без присутності кривдника;
– притягнення військових за вчинення домашнього насилля на загальних підставах, а не на підставі дисциплінарного статуту.
Фахівці із соціальної роботи Канівського міського центру соціальних служб першочергово надають соціальні послуги особам, які потерпають від домашнього насильства. При центрі створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Станом на 01 грудня 2021 року до Центру надійшло 33 повідомлення про вчинення домашнього насильства в 29 сім’ях (в 2020 році – 47 повідомлень, стосовно 41 сім’ї). Всім потерпілим особам фахівцями надані послуги інформування, консультування або соціального супроводу.
Якщо Ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ
ПАМЯТАЙТЕ:
Про насильство не можна мовчати.
Насильству немає виправдання.
Насильство – це НЕ про любов.
Постраждалі НЕ винні у насильстві.
Діти-свідки домашнього насильства = постраждалі від домашнього насильства.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 20-річній дівчині, якій відірвало руку під час ДТП, збирають кошти на лікування.
У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…
Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…
Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…
Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…
Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…
У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…
View Comments
А при насильстві над населенням цілої країни куди телефонувати?