Ініціатори проєкту Анна Бабенко та Юлія Арсеєнко зауважили, що задумка щодо аукціону виникла під час проходження навчання в рамках проєкту «Спільнофонд». Аукціон проектів для громади від Бобрицької сільської ради став першим в області і другим – в Україні.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Бобрицької громади.

За словами очільниці громади Олени Штефан, яка у вступному слові ознайомила присутніх із метою проведення аукціону, розвиток громади є пріоритетним напрямком діяльності місцевого органу самоврядування. І для того, щоб робота в цьому напрямку була продуктивною, варто активно працювати над залученням інвестицій. Саме тому і виникла ідея проведення аукціону проектів.

На аукціоні було презентовано шість проектів із оригінальними ідеями. Усі вони отримали перемогу в грантових конкурсах та вже мають грантову підтримку від залучених донорів на загальну суму 320 тисяч гривень.

Першою презентувати свій проект запросили Грищинецького сільського старосту Надію Возну, яка представила учасникам аукціону лот №1 - «Тростянецький прованс» у селі Тростянець. На її переконання, проект допоможе привернути увагу туристів та гостей Черкащини, які захочуть помилуватися посівами лаванди та різними цікавими доповненнями і водночас забезпечить збереження вказаної ділянки в охайному й доглянутому стані.

Далі була презентація лоту №2 – «Качалка» у с.Литвинець, яку представляла завідувач Литвинецьким сільським будинком культури Надія Туренко. Аргумент про те, що молодь із задоволенням буде проводити час в спорт-зоні – є незаперечним з позиції поєднання приємного з корисним і турботи про підростаюче покоління.

Наступний – лот №3 – проект «Еду-ленд» в с.Грищинці, спрямований на обладнання зон навчання та відпочинку із урахуванням сучасних тенденцій та напрямів у навчанні для вихованців Грищинецького ліцею. Презентацію цього проекту здійснила завуч Грищинецького ліцею Євгенія Тітова.

Лот №4 – «Освіта-Workshop» м.Канів – проект, який презентувала присутнім директор Комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр» Юлія Арсеєнко. Як пояснила Юлія Сергіївна, наразі і вчителі громади, і працівники різних служб виконавчих органів не мають можливості провести відповідним чином ту ж прес-конференцію, навчання чи семінар. Причина банальна: немає підходящого приміщення із спеціальним обладнанням – стільцями, зонами веб-трансляції тощо. Відтак, саме цей проект є дуже актуальним і став своєрідною вимогою часу.

Лотом №5 був виставлений проект скейт-парку в селі Литвинець. Його презентувала учасникам аукціону в.о. начальника відділу економічного розвитку та інвестицій Бобрицької сільської ради Ольга Шишка.

Цікавим та неординарним виявився лот №6 – діджитал клуб «Всі – свої» в с.Бобриці. За словами начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Анни Бабенко, проект «Всі – свої» у Бобриці реалізується в межах Проєкту Партнерства «СпільноФонд», який став можливим завдяки синергії ФГ «Подільська громада» та БФ «МХП-Громаді» за підтримки ІСАР Єднання та Агентства США з міжнародного розвитку в рамках Проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України». Задумка проекту «Всі – свої» - клуб із можливістю під’єднуватися до інтернет-мережі, спілкуватися, використовувати сучасні технології зв’язку для власних потреб як молодим жителям села, так і більш старшим та пенсіонерам.

Кожна презентація була креативною. Всі учасники аукціону - старости сіл, фермери, службовці ради, підприємці і просто жителі громади - в міру матеріальних та фінансових можливостей підтримали представлені проекти.

Загалом під час аукціону пропозицій для фінансової підтримки реалізації проєктів в селах громади вдалося залучити 14 тисяч 200 гривень. Депутат Бобрицької сільської ради Микола Фесенко (керівник Канівської громадської приймальні депутатів Черкаської облради Олександра Воскобойніка та Володимира Братаніча) вручив сертифікат від ГО «Рідна Черкащина» на 2000 гривень на підтримку проєкту «Всі – свої» (с.Бобриця).

Після закінчення аукціону організатори заходу дякували всім учасникам заходу за розуміння та активну громадянську позицію щодо розвитку кожного населеного пункту та подальшого проведення подібних заходів, а також інших дієвих залучень до участі в житті громади не лише депутатів сільської ради, а й простих пересічних громадян, орендарів земель тощо.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та люди стоять

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 9 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та у приміщенні

На зображенні може бути: 5 людей та люди стоять

На зображенні може бути: 9 людей, люди сидять, люди стоять, напій та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть

На зображенні може бути: одна або кілька осіб, водойма та у приміщенні

На зображенні може бути: 7 людей, люди сидять, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, люди сидять та у приміщенні

На зображенні може бути: 2 людини, люди стоять, напій та у приміщенні

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть

 

 

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та люди стоять

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що представники мікрогрантового конкурсу від БФ «МХП – Громаді» зустрілися із авторами проєктів переможців, аби надати практичні поради для їх реалізації (фото).