Під час проведення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника очільника області Костянтина Омаргалієва затвердили низку превентивних заходів щодо поширення кору.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Черкаської ОДА.

На обговоренні зібралися представники управління охорони здоров’я, Департаменту освіти і науки обласної адміністрації, Черкаського лабораторного центру МОЗ України.

У ході засідання зауважили, що існує потреба в додатковій посиленій імунізації населення проти кору та затвердженні календарного плану заходів. Для цього Костянтин Сапартаєвич доручив у районах, містах та ОТГ на засіданнях комісій з питань ТЕБ та НС за участі керівників територіальних закладів охорони здоров’я, центрів первинної медико-санітарної допомоги та навчально-виховних закладів, розглянути питання стабільної епідемічної ситуації щодо захворюваності на кір та ухвалити відповідні рішення.

Зауважимо, в області останнім часом – нестійка епідемічна ситуація. Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію має некерований характер, про що свідчить чергування періодів підйому та спаду захворюваності, зменшення міжепідемічного періоду. Особливе занепокоєння викликає захворюваність на кір.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, з початку року на кір захворіло понад 54 тис. осіб, із них більше 28 тисяч дітей. Загалом в Україні від ускладнень кору померло 18 громадян.

Відповідно в області зареєстрували в цілому 713 випадків кору, 261 з яких діти до 17 років. За 2018 рік та станом на 27.06.2019 летальних випадків від кору в Черкаській області не реєстрували.

Серед захворілих на кір – невакцинованих 70,3%. З вересня 2017 року, у зв’язку зі спалахом кору в Україні почалася додаткова імунізація дітей згідно з рішенням оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України. Згідно із затвердженим планом заходів визначили контингенти дітей у віці від 12 місяців до 9 років 11 міс. 29 днів, які не мали відповідного захисту. Заходи з посиленої імунізації проти кору продовжились у 2018 році. З наростанням захворюваності в Україні ухвалили рішення про розширення вікової складової підлягаючих на щеплення дітей віком до 17 років 11 місяців 29 днів та проведення щеплень певним категоріям дорослого населення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Канівщина лідирує за показниками захворюваності на кір – вже зареєстровано 65 випадків.