У відповідь на звернення інсулінозалежного канівця, виконавчий комітет зібрався на позачергове засідання для вирішення проблеми із постачанням інсуліну в місцеві аптеки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради.

У вівторок, 17 травня на прийом до міського голови Ігоря Ренькаса звернувся інсулінозалежний житель Канева, який не зміг в аптеці, з якою укладено договір на забезпечення ліками хворих на цукровий діабет, отримати необхідний препарат. Не зволікаючи, члени виконкому зібралися на позачергове засідання, аби розібратися в ситуації, що склалася.

«Справа в тім, що договір на забезпечення інсуліном укладено на суму 43 тис.грн. в місяць. У травні цю суму вже вичерпано», - пояснює директор ТОВ «Канівська центральна районна аптека №91» Жанна Ніколенко.

Ендокринолог Канівської ЦРЛ Юрій Колінько повідомив, що в місті на сьогодні зареєстровано 156 осіб, які забезпечуються інсуліном. Щомісячна потреба в інсуліні для них складає на суму 113,7 тис.грн. Держава фінансує лише 43,6 тис.грн., на яку й укладено договір з аптекою. Виходить, що 70% вартості має відшкодовуватися з міського бюджету. Окрім того, зросла кількість пацієнтів, які перейшли на дороговартісне імпортне лікування. Якщо минулого року в Каневі таких осіб було 8, то цього - 24.

«Імпортні препарати якісні. Хворий почуває себе набагато краще. Але вартість сягає до 2-3 тис.грн. за препарат. Лікування призначається в Черкасах або Києві, і аптекар не вповноважений запропонувати інший (дешевший) препарат», - пояснює Жанна Ніколенко.

Зважаючи на ситуацію, члени виконкому ухвалили рішення, яким виділили 100 тис.грн. на придбання медикаментів для хворих на цукровий діабет. Утім, ця сума лише для того, щоб «закрити» проблему в травні, а не вирішити остаточно.

«Політика держави – все переводити на місцеві бюджети: медицину, освіту, перевезення… Це просто знущання над людьми. Для забезпечення інсуліном хворих до кінця року потрібно близько 700 тис.грн. Будемо шукати шляхи вирішення», - запевнив міський голова Ігор Ренькас.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для канівців на 80% зросте вартість вивезення сміття.