Під час останнього сесійного засідання Канівської міської ради директор Канівського Центру ПМСД Наталія Горьова озвучила запит, у якому мова йде про те, що через недостатній рівень заробітної плати та відсутність житла молоді спеціалісти не бажають працевлаштовуватися до місцевого медичного закладу.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«Саме через незабезпеченість житлом один лікар загальної практики-сімейний лікар незабаром звільняється та переїжджає до іншої місцевості. А це в свою чергу тягне за собою розірвання 1200 декларацій з пацієнтами та недоотримання доходу від НСЗУ до 650 тис. грн. на рік. Тому актуальною проблемою на сьогодні є укомплектування лікарськими кадрами  КНП «Канівський ЦПМСД» для поліпшення умов наближення лікаря до пацієнта», - наголосила Наталія Горьова.

Аналіз вікової структури лікарів КНП «Канівський ЦПМСД», показує, що у віці 30-39 років працює 5 осіб (2 з них у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років), у віці 40-49 років – 8 осіб, у віці 50-59 років – 10 осіб, старше 60 років – 6 осіб, старше 70 років – 1 особа.

«Враховуючи вікову структуру лікарів КНП «Канівський ЦПМСД», де більше ніж 50% лікарів пенсійного віку, існує реальна загроза погіршення рівня кадрового забезпечення лікарями провідної ланки надання первинної медико-санітарної допомоги», - наголосила медик.

Проблема, що виникла, потребує нагального втручання та вирішення саме органами місцевого самоврядування.

Тож депутат звертається з пропозицією прийняти Програму місцевих стимулів для медичних працівників КНП «Канівський ЦПМСД» на 2020-2025 роки, яка дозволить системно вирішити проблеми закладу та покращити його ефективність.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині фіксують значне зниження кількості пологів.