Вчора відбулося чергове засідання робочої групи із розробки Стратегії Канівської об’єднаної територіальної громади.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію управління економічного розвитку Канівської міської ради.

Під час зустрічі було представлено соціально-економічний аналіз Канівської ОТГ і виконання попередньої Стратегії розвитку.

Друга частина засідання була присвячена спільному формулюванню стратегічного бачення, а також проведенню SWOT - аналізу.

«Канівська громада – це найбільша в області (близько двадцяти п’яти тисяч мешканців) міська громада. Проте, коли починається аналіз проблем і результатів анкетного опитування, виявляється, що більшість з них схожі. Але, і там і там чисельність мешканців скорочується, самі жителі громад, навіть за їхнім визнанням, не відрізняються активністю та підприємливістю.

Є складнощі з освітою: школи недозаповнені, витрати на освіту – найбільші в загальному обсязі видатків бюджету, якість викладання викликає ряд нарікань, результати ЗНО минулого року нижчі, ніж позаминулого). Також є питання щодо безпеки, дозвілля, екології (зокрема – стихійні сміттєзвалища). І, родзинка на тортику – якість доріг. Зазначу від себе, що останнє не завжди справедливо: дороги в громадах далеко не найгірші, проте тут вже негатив в мешканців області записаний на підсвідомості. Дороги Черкащини – це окрема пісня.

Саме цікаве, що при спільних проблемах їхні рішення будуть різнитися. Єдина матриця тут не застосовується. І саме підбору правильних моделей і шляхів вирішення проблем буде присвячено наступне засідання в обох громадах, коли визначатимуться цілі і завдання Стратегії розвитку.

Важливо, щоб до цього процесу більш активно долучився бізнес: адже розвиток громади відбувається не тільки завдяки оптимізації видатків, але й через нарощування доходів. А це можливо лише у випадку розвитку ділової активності в ОТГ і зменшення ступеня «тінізації» місцевої економіки. Мова йде про недоотримані доходи і, відповідно, не профінансовані витрати на утримання соціальних об’єктів, впровадження інфраструктурних проектів, підвищення рівня комфортності проживання», - зауважив представник Черкаського  Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва.

Світлина від Григорія Перерви.

Світлина від Григорія Перерви.

Світлина від Григорія Перерви.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі почали працювати над розробкою Стратегії розвитку ОТГ.