На вихідних в музеї Тараса Шевченка у Каневі відбулося урочисте відзначення сторіччя від створення організації «Союз Українок».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Із вітальними словами до усіх присутніх звернулися голова Черкаського відділу «Союзу Українок» Алла Бучковська та голова Канівського міськрайонного осередку Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» Тетяна Святелик.

Канівський міськрайонний осередок Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» знову створений у 2014 р. На сьогодні він  налічує 30 членькинь, робота  яких направлена на допомогу нужденним. Так, за останні три роки у діагностичному медичному центрі Охматдит було безкоштовно обстежено та діагностовано близько 500 дітей та жінок Канівщини. За підтримки Черкаського обласного відділення «Союзу Українок» щороку  близько 50 дітей безкоштовно оздоровлювалися в дитячих санаторіях України.

Привітала із почесними ювілеєм усіх і Віра Гнуча – голова першого осередку «Союзу Українок» у Каневі.

Сьогодні ж йшлося безпосередньо про самих членькинь «Союзу Українок». Серед яких є й видатні особистості. Це, зокрема, Галина Морозова. Вона є засновником громадської організації творчої спілки митців Канева «Мистецька скарбничка» та  членом Національної спілки народних майстрів України. Понад 30 років Галина Морозова присвячує себе виключно творчості. Має 50 персональних виставок у музеях України. На початку 2014 року Галині  Морозовій було присвоєне звання – «Заслужений діяч мистецтв України».

У «Союзі Українок» і її сестра – Марина Морозова - художник, член обласного центру народної творчості. Займається живописом, декоративним розписом, іконописом, пише вірші та пісні. За участь у Всеукраїнських, обласних та міських виставках і фестивалях народної творчості нагороджена грамотами та дипломами. У 2008 році  нагороджена грамотою з врученням  медалі  Князя Володимира.

З 2003 року Марина Морозова – співзасновник та голова Творчої спілки «Мистецька Скарбничка». Спілкою відкрито перша в  Каневі постійно діюча галерея сучасного мистецтва, де проводяться виставки та заняття з обдарованими талановитими дітьми з малозабезпечених сімей. За роботу з дітьми Марина нагороджена грамотами обласної державної адміністрації та грамотами Міністерства освіти і  науки України.

Представниці «Союзу Українок» - викладачі в Канівському коледжі культури і мистецтв. Це викладач відділу хореографії, керівник Народного ансамблю танцю «Канівчанка» та дитячого колективу «Барвінок» Олександра Горідько і викладач Канівського коледжу культури і мистецтв, керівник народного хору Канівського коледжу культури і мистецтв та вокального ансамблю «Любисток», солістка Народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!» Ольга Науменко.

Творчий шлях обрала собі і ще одна не менше відома канівчанка та союзянка Мар’яна Сторчоус. Жінка викладає вокал в Дитячій школі мистецтв, веде дитячий молодший хор, є керівником ансамблю «Чепурушки», який неодноразово ставав лауреатом міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. З 2011 Мар’яна – керівник народного аматорського хору ім. І.Коваленка «Кобзарева криниця.

Канівський осередок «Союзу Українок» опікується молодими талантами, заохочуючи їх стипендіями від «Союз Українок Америки. Одна із стипендіаток – канівчанка Єлизавета Червоннікова. Ліза разом з батьком – волонтером і військовим капеланом - їздила в зону АТО. Стипендіаткою «Союзу Українок Америки» стала і Марія Сподарик, учасниця хорової студії при Національному заслуженому академічному українському народному хорі України ім.Григорія Вірьовки. Паралельно навчається у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва.

Присутні згадали багату історію організації, допомагав цьому перегляд світлин, а святковий настрій доповнили творчі номери  народного ансамблю народної музики «Здоровенькі були!», вокального ансамблю «Любисток», народного ансамблю танцю «Канівчанка» та ансамблю танцю «Спалах»,  народного аматорського хору ім.І.Коваленка «Кобзарева криниця», а також почесних гостей - зразкового фольклорного етнографічного ансамблю «Світлячок» та наших союзянок – жіночого ансамблю «Скориківчанка», вокалістки Марії Самовол із Золотоноші та тріо бандуристок «Вербена» із Черкас у складі Народної артистки України Лідії Зайнчківської та лауреаток Всеукраїнського пісенного конкурсу Людмили Квартальової і Олесі Бойко.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі придбають спеціалізований автомобіль для дітей, які навчаються в інклюзивних класах.