Поблизу пам’ятного знаку Героям Чорнобиля відбулися традиційні урочисті заходи із нагоди 32-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Відтак, вчора у межах урочистих заходів із нагоди 32-ї річниці Чорнобильської катастрофи в Успенському Соборі відбувся молебень за здоров’я живих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та панахида за загиблими і померлими. Згодом учасники заходів поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Чорнобиля і хвилиною мовчання вшанували всіх жертв Чорнобильської катастрофи.

«Ми стаємо людьми тільки в часи страшних випробувань. Тільки вони показують, хто ми є насправді. І коли приходить біда героями виявляються ті, на кого раніше не звертали уваги. Ці люди, знаючи, що йдуть на смерть, жертвували своїм життям заради інших. Це показує нам, наскільки ми пов'язані один з одним», - звернувся з отчим словом до присутніх ієромонах Свято-Успенського собору Єпіфаній.

Долучився до слів вдячності ліквідаторам виконуючий обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Володимир Святелик.

«Кожного року, 26 квітня, ми збираємося тут, щоб згадати тих людей, які поклали своє життя за те, щоб ми, наші діти, внуки жили в Україні під цим небом… Вічний уклін вам за це, шановні ліквідатори. Вас дійсно стає все менше й менше, але ми про всіх пам’ятаємо. До того ж в Каневі дуже сильна громадська організація ліквідаторів і потерпілих, які захищають не тільки свої інтереси, а громади всього міста», - зауважив Володимир Святелик.

Від імені всіх військовослужбовців чорнобильцям подякував заступник військового комісара Ігор Шишка. Він вручив ліквідаторам відзнаки та нагороди, зокрема, Анатолію Ковтуну, Віктору Пустовойту, Ігорю Вороніну, Віктору Логвиненку та іншим.

Зі словами вдячності і шани до учасників мітингу звернулися голова Канівської районної ради Олег Лактіонов та директор ПрАТ «Миронівська птахофабрика» МХП Ольга Форостяна, яка подякувала ліквідаторам та вручила сертифікат на 15 тис.грн. для придбання медикаментів на лікування ліквідаторів та від ТОВ «НВФ «Урожай» МХП та БФ «Урожай –громаді» - сертифікат на 6 тис.грн. для Громадської організації «Діти Чорнобиля»…».

По завершенню мітингу, голова Канівської міськрайонної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Олександр Демиденко подякував усім присутнім за участь в заходах та персонально керівникам ПрАТ МХП – Ользі Форостяній та ТОВ «НВФ «Урожай» МХП – Олександру Воскобойніку за турботу і постійну допомогу ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

 

     

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині відзначили четверті роковини початку АТО.