Покласти квіти до пам’ятного знаку Героям Чорнобиля та віддати шану ліквідаторам прибули  представники структурних підрозділів виконавчого комітету на чолі із Канівським міським головою Ігорем Ренькасом, а також члени громадських організацій, чорнобильці, депутати, небайдужі жителі.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Також тут відбулася панахида за загиблими та померлими  ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС та молебень за здоров’я живих чорнобильців. Їх пам'ять вшанували хвилиною мовчання в міському будинку культури, де продовжилися заходи.

 «35 років минуло від того страшного дня в нашій історії. Уже виросло не одне покоління українців – наших дітей, онуків, правнуків… Але всі вони, на жаль, відчувають на устах гіркий присмак полину.  На сьогодні лише в Каневі проживає 15,5 тис. постраждалих від Чорнобиля.  Це майже усе населення міста. Жителі Канева – одні із тих, хто «живим щитом» став на захист усього світу від ядерного вибуху. Вони почули заклик держави «треба» і без зволікань відправилися боротися з невидимим ворогом. Там здорові, молоді і сильні чоловіки за лічені дні втратили своє здоров’я, свої молодість і силу. Залишили їх, а подекуди й власні життя на згарищах Чорнобиля, аби ми мали шанс на майбутнє», - зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Долучилися до слів подяки та привітань голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Демиденко, голова громадської організації «Інваліди Чорнобиля» Валерій Борей, голова громадської організації «Діти Чорнобиля» Надія Голда та заступник голови Черкаської обласної організації соціально-екологічної партії «Союз. Чорнобиль. Україна» Микола Товма. Також канівські ліквідатори цього дня були відзначені грамотами міського голови, пам’ятними медалями, відзнаками та нагородами.

Присутні в залі мали можливість насолодитися музичними виступами та композиціями, які підготували для них артисти міського будинку культури. Також у фойє МБК гості переглянули тематичну виставку малюнків, приурочених до роковин трагедії в Чорнобилі.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Мартинівському ліцеї презентували два проєкти-переможці конкурсу «Час діяти» від БФ «МХП-Громаді» (фото).