Дві родини у Каневі скористалися соціальною програмою «Муніципальна няня» та отримують відповідні виплати.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.  

За інформацією фінансового управління Канівської міської ради,  на сьогодні в Каневі вже оформлено 2 муніципальні няні. Сім’ї, які уклали відповідний договір, отримують виплати від держави в розмірі 1626 грн.

Відзначимо, що із 1 січня в Україні почала діяти соціальна програма «Муніципальна няня», за допомогою якої уряд може відшкодовувати батькам частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років.

Муніципальна няня – це фізична особа-підприємець або юридична особа, яка може надавати послуги няні, з якою укладено угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Тобто це няня, яка надає послуги відповідно до договору, декларує свої доходи та платить податки.

Для того, щоб скористатися послугою «муніципальна няня» потрібно самостійно знайти няню та укласти з нею у письмовій формі договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. Протягом місяця після підписання договору з нянею, батьки повинні прийти до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання та подати перелік документів:

Паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації);

Ідентифікаційний код (копія та оригінал);

Свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал);

Опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал);

Договір, укладений з нянею (копія та оригінал);

Документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо);

Заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

Заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку.

Документи розглядають протягом десяти робочих днів, потім погоджують виплату компенсації або відмовляють. Про рішення повідомляють упродовж трьох робочих днів після його ухвалення.

Щоб отримати компенсацію, батькам чи опікунам щомісяця до 5 числа потрібно надавати до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення докази оплати послуг няні. Виплати проводяться щомісяця на той рахунок, який був вказаний у пакеті документів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що учасники бойових дій до 5 травня отримають грошову допомогу.