Для реалізації проєкту по облаштуванню дитячого садочка 16 000 гривень самостійно зібрали жителі села Ліпляве, ще близько 500 000 гривень докладе Благодійний фонд «МХП – Громаді».
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Благодійного фонду «МХП – Громаді».
Про фандрейзинг, як про процес залучення грошових коштів для реалізації проєктів, зазвичай розповідають на тренінгах, де вчать громади писати проєкти. Дехто називає це спільнокошт. Це коли люди не чекають великих коштів від донорів, а для вирішення проблеми громади гуртуються і самотужки починають збирати по гривні, п’ять, десять. Коли зносять по цеглинці для великого будівництва, коли кожен з них готовий вкласти власний час і гроші для того, щоб зробити життя у своїй громаді кращим.
Сільський голова Ліплявської ОТГ Сергій Геращенко розповідає, що у Ліплявській громаді існує проблема – близько 25 відсотків дітей не можуть здобути дошкільну освіту, оскільки не вистачає місць у дитячому садочку.
В ОТГ вирішили переоблаштувати недіючий корпус Ліплявського НВК під дитячий садочок, і ось уже другий рік поспіль проводять ремонтні роботи. Так, здійснено капітальний ремонт даху вартістю 1 млн 233 тис грн. На черзі – заміна вікон та дверей на суму понад пів мільйона гривень. Для громади це велика сума, в бюджеті коштів бракує. Тож активні жителі села написали проєкт та подали його на співфінансування до Благодійного фонду «МХП – Громаді».
Директорка Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай говорить: «Знаєте, про що ми найбільше мріємо, коли реалізуємо соціальні проєкти в населених пунктах? Про залученість до справи усіх жителів. Нам важливо знати, що це потрібно громаді, а не якійсь конкретній особі. Як же ми тішимося, коли бачимо активність та небайдужість! Ми були приємно здивовані, коли дізналися, що в Ліплявому уже є позитивний досвід фандрейзингу – жителі села самостійно збирали кошти на ремонт дороги. Тож ми запропонували ліплявській громаді активно долучитися і до облаштування дитячого садочка. Вони радо прийняли цю пропозицію».
Збір коштів для співучасті в проєкті ініціювали активні члени батьківського комітету. Насамперед фінансово долучилися батьки дітей, потім доєдналися фермери, лісівники, директори підприємств. У благодійну скриньку для спільної справи кидали посильні суми. Від однієї гривні до тисячі. Фінансові можливості у всіх різні. Головне не сума, а взаємна участь та залученість до справи. Таким чином громада назбирала 16 000 грн.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Степанецькій ОТГ реалізують проєкт із очищення річки Росава.
Наразi лiвобережжя, це в недалекому майбутньому, можливо, не канiвська громада, вартiсть ремонту “з точки зору людини, що розбираеться в цiноутвореннi ремонту та стрiйки” не варто того, щоб рiвень комфорту для дiтей був краще як i для вихователiв. Це всього навсього збереження “холодноi споруди” в належному станi. Короче кажучи, не варто згадувати дiтей(це популiзм) це реклама МХП.
ОТ би ці кошти та дали в КАНІВ !!!!!! Але через таких горе -популістів , як РОМАН. в селі дитсадочок буде кращий міського в Каневі !!!!! МОЛОДЦІ ОТГ, що працюєте, шукаєте джерела фінансування , адже на сьогодні в с. Лпляве майже 100 дітей не можуть ходити в дитсадок, бо в шкільних групах недостатньо місць!!!!!!!!1 А щодо громад……..в майбутньому вже затверджена КМУ – це ЛІПЛЯВСЬКА ОТГ ……..МОЛОДЦІ ліплявці….не слухайте і не читайте ,,беліберду,,
Менi байдуже, куди витрачають приватнi пiдприемства своi грошi, мене болить за те, що видають доброчиннiсть за власнiпотреби, прикриваючись дiтьми. Менi за лохiв обiдно якi сприймають все написане за правду. Звичайно – це не про тих читачiв, якi в спромозi аналiзувати прочитане. я про бiльшiсть яким всеодно – виборцiв Зе..хуйовцов. Я про цих недолугiх якi телик дивляться та бухають, що вечора та похмиляються, що ранку.