Темі екології, збереження довкілля та ощадливого ставлення до природних ресурсів було присвячена чергова лекція у Школі сталого розвитку, до участі в якій минулої середи долучилися п’ятикласники Канівської гімназії імені Івана Франка.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію ПрАТ «Миронівська птахофабрика».

«Основне завдання екопросвіти — навчити дітей, як будувати своє життя в суспільстві таким чином, щоб не завдавати шкоди природі. Наприклад, потрібно не тільки навчати дітей економити енергоресурси та воду, а й відразу розповідати про раціональне споживання, яке допомагає скоротити кількість відходів. І це в повній мірі відповідає цілям сталого розвитку» , – відзначив експерт, головний еколог МХП Олександр Семенець, який провів для онлайн-заняття із школярами.  

Він зауважив, що будь-яка діяльність, має вплив на навколишнє середовище. Завдання еколога – з’ясувати цей вплив, обрахувати його та мінімізувати. Стосовно ж особистих зобов’язань кожного, то всі ми маємо бути свідомими й відповідальними за свої дії та наперед думати про їх наслідки. Приміром, не спалювати сміття й траву, не викидати непотріб у невідведеному для цього місці тощо.

Окрема увага в ході онлайн-уроку була приділена збереженню водних ресурсів. Ілюструючи тему води, Олександр Семенець відзначив, що незважаючи на те, що в світі досить багато води, лише невелика частина з неї є придатною для пиття й харчування. Саме тому важливо розвивати ощадливе споживання, зокрема, в побуті.

Для кращого розуміння теми еколог підготував для дітей відеоролик про взаємини людини та планети, після перегляду якого учасники заняття обмінялися думками. Крім того, діти на прикладі простих задач змогли переконатися наскільки марнотратним може бути кожен у використанні води та які прості речі й правила можуть цьому запобігти.

На завершення ж заняття діти отримали завдання, яке допоможе закріпити нові знання. Так, всім охочим було запропоновано долучитися до челенджу «Екоправила моєї сім’ї», суть якого полягає в тому, щоб спільно зі своїми рідними сформулювати певні правила, виконання ких дозволить зменшити використання води та електроенергії вдома.

Вже завтра під час наступного заняття ШСР, діти зможуть поділитися своїми еконапрацюваннями.

Немає опису світлини.

На зображенні може бути: 1 особа, дерево та body of water

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що жителі Бобрицької громади спільно із працівниками ТОВ «НВФ «Урожай» провели суботник (фото).