У Межирічі планують встановити барельєф мамонта

У межах конкурсу мікрогрантів для сільських громад «Село: кроки до розвитку», організатори «Країни Мамонтландія» в Межирічі подали проект для облаштування території та надання їй більшої привабливості і зацікавленості серед туристів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію сайту «Дзвін».

«У селі Межиріч Канівського району є унікальна археологічна пам’ятка – розкопки палеолітичної стоянки мисливців на мамонтів. Це спадщина світового значення, однак наша держава, на жаль, не приділяє їй жодної уваги. Ані в плані фінансування, ані в плані популяризації. Ми зіткнулись із тим, що до розкопок немає навіть сходів, територія належним чином не облаштована, і навіть сільські місцеві діти там не були жодного разу і не знають про унікальність місця, де живуть», – розповідає Ніна Пустовойт, організаторка проекту «Країна Мамонтландія». 

Тому, за словами жінки, вони і створили туристичний маршрут для дітей, своєрідний квест із майстер-класами.

«Залучили до організації науковців і педагогів, щоб у доступній ігровій формі про все це дітям розповісти і показати розкопки. Шкода, що для облаштування території власне розкопок нам потрібно пройти довгу бюрократичну процедуру у Міністерстві культури, бо саме йому підпорядкований Межиріцький музей. Але готові йти на цю рутину, бо розуміємо: якщо ми не врятуємо свою спадщину, то її не врятує ніхто. Якщо ми не почнемо популяризувати свою історію, то її забудуть усі», – констатує Ніна Олексіївна.

Крім того, вона розповіла, що в разі перемоги в проекті, ініціатори хочуть облаштувати якісний барельєф мамонта у повну величину.

«Щоб біля нього хотілося зупинитись навіть простим проїжджим, сфотографуватися. Хочемо добудувати альтанки для проведення майстер-класів, облаштувати туалет і сходи до самого місця розкопок. Так роблять у європейських країнах, де я бувала. Такі барельєфи стають «візитівками» місць відпочинку», – додає авторка ініціативи, яка стала надзвичайно популярною не лише на Канівщині, а й в усій області, тож бажаючих відвідати «Мамонтландію» набагато більше, ніж та може прийняти».

«Можливість розвитку бізнесу в селі самотужки, без інвестицій, сьогодні, на жаль, дуже обмежена. А між тим, Межиріцька стоянка мисливців на мамонтів має всесвітнє значення. Я переконаний, що гранти, які пропонує МХП, можуть дати поштовх до переходу черкаського бізнесу, й зокрема так званої «економіки вражень», на цивілізовані, європейські стандарти», – розповів Анатолій Леонтьєв, викладач Канівського коледжу культури і мистецтв.

Зауважимо, що в межах конкурсу із понад 50-ти поданих проектів організатори оберуть 24, яким для реалізації задуму буде надано по 40 тисяч гривень.

admin

Recent Posts

Наприкінці липня депутатів Канівської міськради зберуть на чергове засідання

У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…

11 години ago

На автодорозі Канів-Черкаси сталася ДТП — пасажирку госпіталізували (фото)

Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…

12 години ago

Спортивно-родинний захід «Активні парки з МХП відбудеться у Каневі

Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…

14 години ago

Жителя Черкащини судитимуть за одержання неправомірної вигоди за отримання можливості проходити військову службу в тилу (фото)

Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…

16 години ago

Надзвичайники ліквідували пожежу на 130 кв.м., яка виникла у Каневі через ворожу атаку (фото)

Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…

1 день ago

Одна людина отримала травми у Канівській громаді під час ворожої атаки

У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…

2 дні ago