Повітряні течії західного напрямку несуть все нові порції теплого і вологого повітря Атлантики. Тому початок Нового 2022 року відзначився на Черкащині теплою аномалією, з середньодобовими температурами 3-4º тепла, що на 4-8º вище кліматичної норми. Спостерігалися періодичні дощі, які також сприяли сходу снігового покриву, послабленню та зменшенню льодових явищ на річках області.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

За кліматом, зараз повинні переважати морози, саме енергія системи атлантичних циклонів, які один за одним продовжують виходити на Європейський континент, не дає їм зміцнитися. Наприклад, у 2016 році морози на початку січня досягали 22-24º. Проте, в останні 30 років січень потеплів і відлиги в цей період спостерігаються майже щороку.

Наразі вклад сонця у формування погоди ще невеликий, але воно вже додало перші 15 хвилин у тривалість світлового дня. З 22 січня день стане довшим на 1 годину, і вплив сонця на формування погоди почне зростати. А поки що, основним фактором, формуючим погоду, залишаються синоптичні процеси.

За прогнозом, циклони та поля підвищеного тиску, швидко змінюючи один одного, продовжать зумовлювати різку зміну атмосферних процесів. При цьому, панування вологи та тепла часом порушуватимуть холодні скандинавські вторгнення. Проте, домінувати у формуванні погодних умов найближчі 10 днів буде Атлантика, яка не дозволить природі звернути з «дороги теплої аномалії».

5 січня атмосферні фронти проявлять себе теплом, дощами та посиленням вітру до небезпечних 15-18 м/с. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 4-9º тепла.

6 січня у тиловій частині циклону температура дещо знизиться і впродовж доби прогнозуємо 2° морозу - 3º тепла. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий дощ та мокрий сніг.

7-9 січня істотних опадів не чекаємо, погоду формуватиме антициклон, який посилить нічне вихолоджування. Найхолодніше буде у ніч на суботу з температурою 5-10º морозу, у решту ночей 1-7º морозу. Найхолоднішим днем прогнозуємо Різдво Христове до 5º морозу.

10-12 січня черговий атлантичний циклон знову принесе невеликі опади та хвилю тепла. Температура повітря коливатиметься: вночі 0-3º морозу, вдень 0-3º тепла.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, як відбулися святкування біля ялинки (фото).