Інтенсивне похолодання в кінці місяця відбулося внаслідок потужного «подиху» арктики. Як наслідок, середньодобова температура швидко знизилася до 5-6º тепла, що нижче кліматичної норми на 4-5º і більше відповідає початку квітня, четверту добу у повітрі ранкові заморозки.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Сьогодні зранку всю область ненадовго засипало снігом висотою до 2 см, а метеостанція Звенигородка зафіксувала 7 см. Така погода малосприятлива для запилення абрикос та проведення польових робіт. Відсутність надійного тепла дещо стримує розвиток озимих, ранніх ярих зернових та зернобобових.

За прогнозом, найближчі дві ночі на Черкащині прогнозуються сильні заморозки у повітрі 0-3º, вдень 7-12º тепла. Ще завтра вдень атмосферні фронти чергового циклону з південного заходу зумовлять дощі.

І середи внаслідок впливу антициклону погода стабілізується. Завдяки адвекції (надходженню) тепла заморозки припиняться, стане тепліше - температура наблизиться до норми: вночі 5-10º тепла, вдень 14-19º.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що через погодні умови на Черкащині три автівки злетіли у кювет (фото).