«У першій половині дня я ще працював, а в обід уже був у військкоматі», –лікар-ветеринар з МХП від початку повномасштабної війни захищає країну

Роман Соловей прийшов у МХП ще в 2011 році. Починав свою кар’єру з лікаря-вакцинатора на «Миронівській птахофабриці», а перед початком повномасштабної війни обіймав посаду провідного лікаря ветеринарної медицини. Чоловік долучився до лав ЗСУ 24 лютого 2022 року, був на Вугледарському, Авдіївському напрямках, а також у Курській області. Нині він служить санітаром медичної роти в ППО.

Роман родом із Кіровоградщини, проте Черкащину називає своєю другою батьківщиною.

– На Черкащину я переїхав у 2011 році, коли почав працювати на «Миронівській птахофабриці». Компанія МХП згодом дала мені житло в Ліплявому, а коли я став спеціалістом – переїхав до Канева. Мій молодший син народився тут, на Черкащині, тому я вже вважаю себе місцевим, – розповідає чоловік.

До початку повномасштабної війни Роман Соловей працював провідним лікарем-ветеринаром. У його зоні обслуговування нараховувалося 11 виробничих дільниць. Чоловік пригадує, що про початок повномасштабного вторгнення дізнався від мами.

– Ми всі зранку, як зазвичай, збиралися у своїх справах: хто на роботу, хто в школу, хто – в садок. Новини не бачили навіть. І тут телефонує моя мама і каже: увімкніть телевізор – війна почалася, – говорить Роман. – На роботі в нас була нарада, тоді я повідомив керівництво, що  військовозобов’язаний. Тому в першій половині дня 24 лютого я ще працював, а в обід уже був у військкоматі. Ми в той період, як-то кажуть, тільки почали жити: закінчили ремонт, купили авто. І тут війна. Деякі в мене питають, чому я пішов у військо? А я кинув все, щоб мені було до чого повертатися.

Спочатку Романа скоординували до роти охорони, а в червні перевели до новосформованого 64-го окремого стрілецького батальйону.

– До батальйону входило багато моїх знайомих, а також працівників з нашого підприємства. А серед земляків воно якось і легше. Нас тоді відправили на Чернігівщину укріплювати північні кордони. Я потрапив на посаду санітара медичного пункту. А згодом – пройшов навчання на тактичного медика у Франції за протоколами НАТО, – пригадує чоловік.

У 2023 році була перша поїздка Романа на схід, на Вугледарський напрямок. Згодом були Авдіївський напрямок та Курська область.

– Як санітара медичного пункту батальйону, моє основне завдання було надавати домедичну допомогу. До мене доставляли поранених військових з позицій, а моє завдання було довезти їх до медичної роти, де вже лікуванням займалися лікарі. У 2024 році я потрапив на Авдіївський напрямок, там безпосередньо вже пройшов окопне життя, був на позиціях. Там отримав і бойову травму. Виконував завдання у Курській області. Там ситуація була складна, великі проблеми були зі  зв’язком. Місцеве населення я бачив, але дуже мало. Ми з ними не контактували, а вони нам не заважали. А земля там така ж сама, так ж чорна, як і на Кіровоградщині.

Коли Роман з побратимами виходили з Курської області – втратили багато майна, зокрема радіостанції.

– Але завдяки МХП у співпраці зі стратегічним партнером – Благодійним фондом «МХП-Громаді» – у межах програми «МХП Поруч» нас забезпечили радіостанціями та зарядними станціями. Взагалі від початку повномасштабної війни допомога дуже відчувалася. І від самої «Миронівської птахофабрики», і від благодійного фонду. Коли я під час відпусток відвідував своє робоче місце, всі питали, що мені потрібно, чим допомогти. Також, коли я був на Авдіївському напрямку, завдяки програмі «МХП Поруч», нам купили два РЕБи, – розповідає Роман Соловей.

Зазначимо, що «МХП Поруч» — програма індивідуального супроводу та комплексної підтримки військових, ветеранів та їхніх родин. Вона орієнтована не лише на співробітників компанії, а й на мешканців громад, де працюють підприємства МХП. Програма допомагає військовослужбовцям як під час служби, так і після повернення з війни, надаючи гуманітарну підтримку військовим частинам; медичні обстеження, лікування та реабілітацію; юридичну та психологічну допомогу; сприяння соціальній реінтеграції та підтримку у професійній адаптації. Також системно працює Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, а безкоштовна гаряча лінія доступна цілодобово.

За свою службу Роман Соловей отримав два «Хрести хоробрих», а також грамоти та подяки. Нині чоловік служить санітаром медичної роти в силах протиповітряної оборони.

– Після повномасштабної війни я зрозумів, що все потрібно робити тут і зараз, як важливо цінувати рідних. Також війна показала, хто є хто. Комусь вона відкрила очі, а комусь, навпаки, закрила, – каже чоловік.

Роман наголошує на тому, що цивільному суспільству потрібно готуватися до повернення ветеранів та ветеранок.

– Треба вже створювати більше реабілітаційних центрів та програм для підтримки.  Проте для кожного потрібний, першочергово, індивідуальний підхід, юридичний та психологічний супровід, гідне медичне забезпечення – як це робить компанія МХП. Я планую повернутися в цивільне життя, хочу бути вдома, бачити, як ростуть мої діти. Хочу жити тут і зараз. Хочу повернутися назад на свою роботу, адже я вже тут «пустив коріння» можна сказати, відчув стабільність та впевненість.

 

Liza

View Comments

  • Та відправте вже на фронт Іллю Труфанова.Він нам у школах розповідає як за 5 сек розбірає автомат, як з 100м він білці в око попадає, а жодного дня не служив. Безценний воїн на фронті

  • Труфанов доброволець. А добровольці не служать в ЗСУ

Recent Posts

Наприкінці липня депутатів Канівської міськради зберуть на чергове засідання

У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…

6 години ago

На автодорозі Канів-Черкаси сталася ДТП — пасажирку госпіталізували (фото)

Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…

6 години ago

Спортивно-родинний захід «Активні парки з МХП відбудеться у Каневі

Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…

9 години ago

Жителя Черкащини судитимуть за одержання неправомірної вигоди за отримання можливості проходити військову службу в тилу (фото)

Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…

11 години ago

Надзвичайники ліквідували пожежу на 130 кв.м., яка виникла у Каневі через ворожу атаку (фото)

Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…

1 день ago

Одна людина отримала травми у Канівській громаді під час ворожої атаки

У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…

1 день ago