До четверга погоду Черкащини формуватиме антициклон «ALBRECHT» - на нас чекає випробовування спекою на фоні відсутності дощів. Оскільки східні вітри транспортуватимуть у наш регіон розпечене повітря із Середньої Азії, денні температури повітря сягатимуть 28-33º, найспекотніше буде у середу - до 35º. Ночі теж дуже теплі 15-20º.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Слід пам’ятати, що добре розігріте повітря – це хороший фундамент для грозової активності. Атмосфера стає нестійкою та «вибухонебезпечною» і погода може різко зіпсуватися.
Саме 30 липня, у четвер, чекаємо на проходження холодного атмосферного фронту, з комплексом небезпечних явищ: дощами, грозами, місцями градом та шквалами 15-20 м/с.
Після проходження фронту температура повітря знизиться і денні температури прогнозуються у діапазоні 23-26º. Надалі, збережеться прохолодна погода з короткочасними грозовими дощами.

У зв’язку зі спекотною, сонячною та сухою погодою показник горимості в лісах області – найвищий 5 клас.

Серпень на Черкащині очікується дещо тепліше звичайного та з опадами в межах норми. За чисельним прогнозом Українського Гідрометцентру, середньомісячна температура повітря прогнозується +21,2° при нормі +19,1°, кількість опадів – 52 мм, що відповідає кліматичній нормі.
Особливостями місяця будуть як спекотні періоди, коли максимальна температура сягатиме 34-36º, так і ранні прояви осені, коли нічна температура знижуватиметься до 6-8º. З небезпечних явищ можливі грози, зливи, шквали 15-20 м/с, в окремих районах град. Періоди зі спекою сприятимуть утриманню високого (4 класу) та надзвичайного (5 класу) пожежної небезпеки в екосистемах області.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Ліплявому поблизу ставка облаштовують територію для відпочинку (фото).